Designeri » R S » Floral Fructat « Grupuri

Laguna Salvador Dali de dama

Laguna Salvador Dali de dama

Laguna Salvador Dali de dama Imagini Laguna Salvador Dali de dama Imagini Laguna Salvador Dali de dama Imagini

Laguna de Salvador Dali este un parfum Floral Fructat de dama. Laguna a fost lansat in 1991. Creatorul acestui parfum este Mark Buxton. Notele de varf sunt lamaie marocana, ananas, prune, frunze de Galbanum, mandarina, piersica, grapefruit si zmeura; notele de mijloc sunt stanjenel italian, iasomie, trandafir egiptean, lacramioare si lemn de trandafir brazilian; Notele de baza sunt boabe de tonka, ambra, paciuli, nuca de cocos, mosc, vanilie, cedru si lemn de santal de Madagascar.

lamaie marocana ananas prune frunze de Galbanum mandarina piersica grapefruit zmeura

stanjenel italian iasomie trandafir egiptean lacramioare lemn de trandafir brazilian

boabe de tonka ambra paciuli nuca de cocos mosc vanilie cedru lemn de santal de Madagascar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Laguna by Salvador Dali.

Laguna Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Dulce,frumos,persistent,longeviv,adorabil.Sustin ce au spus fetele inaintea mea.Tot ce au spus.ATAT

otisv
otisv

Este atat de frumos vara, pe o piele radiind de caldura, incat l-as cumpara si re-cumpara oricand cu placere pentru rasfatul si buna-dispozitia pe care o creaza. E foarte usor de iubit! Multumesc, Tuby!

tubykap20
tubykap20

S-ar putea ca recenzia mea sa induca lumea in eroare si apoi sa ma injure,dar as vrea sa clarific de la inceput ca parfumul asta e ceea ce am cautat EU de ceva vreme la un parfum pt vara... De aceea s-ar putea ca altor gusturi sa nu pice asa perfect cum mi-a picat mie...Pt ca mie mi-a picat cu tronc de la inceput,desi l-am luat blind!

Parfumul cu de toate: fructat,sofisticat,proaspat,dulce,floral,moscat,
ambrat,tropical...Am mai intalnit eu parfum care sa le vrea pe toate,dar pana la el nu am intalnit nici unul caruia sa-i si reuseasca combinatia si sa nu dea in penibil.Trecerea prin toate fazele cunoscute de noi e facuta lin,nici o nota nu e exagerata si sunt imbinate frumos de la inceput pana la sfarsit.

Am gasit o pruna dulce care se pastreaza pe tot parcursul evolutiei pe piele alaturi de cocosul si vanilia foarte delicate,care nu te obliga sa il porti doar la plaja. Moscul il face foarte versatil, EFECTIV ZI DE VARA PANA SEARA! Si ca lovitura de gratie... Nu stiu proiectia pt ca nu l-am purtat inca sa pot auzi "plangeri",dar persistenta e una buna,am 2 puff-uri pe mana,aplicate acum 5 ore si se tine mai bine decat altele de la care am avut mari asteptari... Si totusi e un floral-fructat de vara!

sophie
sophie

De cand am fost adolescenta am cochetat cu parfumurile Dali,pentru ca erau diferite,aspectul si aroma lor a fost mereu speciala.
Pasionata de Salvador Dali si de suprarealismul sau si fascinata de forma sticlutelor de parfum- un fel de opere de arta in miniatura-, am cautat probabil inconstient acel excentrism si in aromele produse de el.
Laguna este parfumul contradictiilor -jucaus/serios fresh/dulce, chiar gourmand/lemnos (notele finale),cuminte fata de alte parfumuri scoase de casa Dali, insa proaspat si tineresc, sexy si exotic, Laguna este perfect in anotimpurile calduroase, la birou sau in vacanta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Salvador Dali Laguna fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Salvador Dali Laguna, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Laguna dupa Salvador Dali. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Laguna de Salvador Dali reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Dolce&Gabbana D&G Nina Ricci Nina Christian Dior Dune Montale Sweet Oriental Dream Lorenzo Villoresi Teint de Neige Givenchy Hot Couture Guerlain L'Instant Magic Paco Rabanne Ultraviolet By Kilian Back to Black Chloe Love Eau Intense Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune Yves Saint Laurent Paris Guerlain Insolence Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Christian Dior J`Adore L`Or Tom Ford Black Orchid Versace Crystal Noir Robert Piguet Visa 2007 Serge Lutens Chergui Elizabeth Arden 5th Avenue