Designeri » R S » Floral Fructat « Grupuri

Signorina Salvatore Ferragamo de dama

Signorina Salvatore Ferragamo de dama

fin condimentat
Signorina Salvatore Ferragamo de dama Imagini Signorina Salvatore Ferragamo de dama Imagini Signorina Salvatore Ferragamo de dama Imagini Signorina Salvatore Ferragamo de dama Imagini Signorina Salvatore Ferragamo de dama Imagini Signorina Salvatore Ferragamo de dama Imagini Signorina Salvatore Ferragamo de dama Imagini

Signorina de Salvatore Ferragamo este un parfum Floral Fructat de dama. Signorina a fost lansat in 2011. Signorina a fost creat de Sophie Labbe si Juliette Karagueuzoglou. Notele de varf sunt piper roz si strugurei rosii; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir si bujor; Notele de baza sunt mosc, paciuli si panacotta.

piper roz strugurei rosii

iasomie trandafir bujor

mosc paciuli panacotta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Signorina by Salvatore Ferragamo.

Play For Her

Signorina Recenziile parfumurilor

Sory
Sory

un parfum minunat, feminin si cu stil. Ador notele de iasomie si bujor care persista pe pielea mea”

cateyes
cateyes

Signorina e un parfumel simpatic de zi, in care predomina mirosul bujorului, dar si al fructelor rosii jucause. Dulceag, deloc sofisticat, dar nici banal, are ceva ce m-a incantat, mai ales ca apropierea de anotimpurile calde parca cer ceva mai proaspat, iar Signorina are acel miros curat si feminin.
Ceea ce imi displace total e sticluta cu acea fundita textila banala si girly, care parca iti transpune si asupra mirosului acest efect, dand impresia ca e un parfum exclusiv pentru adolescente. Pacat.

tubykap20

Acum am observat ca fiind prima care a recenzat (daca se poate numi asa acea fraza scrisa la impuls nervos :))) ) acest parfum,am creat usoare confuzii... Exprimarea mult prea directa,tipic mie! La vremea aceea incercam din rasputeri sa ma imprietenesc cu unele parfumuri mai girly sa zic asa si observam ca pielea mea le respingea total si le transforma pe cele mentionate in niste iz-uri mult prea fresh si green... Iar eu nu ma impac deloc cu parfumurile cu tenta ierboasa. Din pacate Signorina,Daisy si MDC se transforma pe pielea mea in felul asta. De aici si asemanarea dintre ele in mintea mea... Mai mult ca sigur pe fiecare piele se dezvolta diferit! :)))

Georgiana90
Georgiana90

Pe mine persista acest parfum destul de mult, minim 6 ore. M-am dat cu el la ora 12 si acum este ora 23:45 si inca il mai simt. Imi place ff mult si mi se pare ca se aseamana putin cu givenchy - play :)

ancaan
ancaan

Mie nu mi se pare deloc asemanator cu Miss Dior Cherie sau Marc Jacobs Daisy (care este, din punctul meu de vedere, un parfum foarte floral, fresh si intepator). Signorina este un parfum cochet, poate fi purtat cu usurinta in orice moment al zilei, in orice anotimp. Este in egala masura si tineresc, dar si suficient de matur.
Eu chiar simt din plin panacotta, cu accente de trandafir si bujor. Un parfum feminin pe care eu il ador, iar longevitatea, pe pielea mea, este undeva intre 6 si 8 ore. Proiectia este de asemenea buna: mi s-a spus dupa 2 ore de la pulverizare, ca se simte de la 1 metru distanta.

Addict
Addict

Hotărată să-mi fac un cadou la Crăciunul trecut,am ieșit dintr-o parfumerie cu un puf de "Signorina" pe mană și am plecat la teatru,unde m-am adulmecat încontinuu.Eu simt și piperul,și trandafirul,și panacotta:floral-fructat spicy,îndulcit în drydown,pentru un spirit tanăr,nu doar pt "domnișoare"!

Incepe usor piperat si fructat. Vine apoi un miros mai dulceag si un strop de paciuli. Panacotta din baza se simte extrem de slab... Parfumul nu are siaj si persista maxim 2 ore, desi este EDP!
Concluzia: pentru mine acest parfum este unul comun, slabut, care nu merita deloc banii...
Nota mea: 4/10

dahlia_noir
dahlia_noir

Ferragamo Signorina din perspectiva mea e un parfum dulceag, pudrat, pe piele se simte foarte bine panacotta, iasomia, bujorul, moscul...aproape deloc trandafirul. Eu nu simt o asemanare a mirosului cu cel al lui Marc Jacobs Daisy sau Miss Dior Cherie,mi se pare mai sofisticat in comparatie cu cele 2, iar in cazul meu persistenta parfumului este de durata, cam 6 ore pe piele.

maeda
maeda

Signorina este un parfum dragut, dulceag,feminin si are o sticluta absolut adorabila. Din pacate, in aproximativ 15 minute, de cand l-am pulverizat pe mana, pana am iesit din magazin, a disparut cu totul. Pacat...

tubykap20

Si normal ca pe mine miroase a iarba verde...Exact ca Daisy si Miss Dior Cherie!
Vreau si eu macar un strop de panacotta! :((((

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Salvatore Ferragamo Signorina fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Salvatore Ferragamo Signorina, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Signorina dupa Salvatore Ferragamo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Signorina de Salvatore Ferragamo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Prada Prada Candy Lancome Tresor Midnight Rose Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Lancome Tresor In Love Guerlain Insolence Eau de Parfum Lancome La Vie Est Belle Givenchy Play For Her Intense Chanel Chance Eau Tendre Kenzo Kenzo Amour Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Givenchy Ange ou Demon Thierry Mugler Alien Guerlain L'Instant Magic John Galliano John Galliano Christian Dior Hypnotic Poison Bvlgari Jasmin Noir Yves Saint Laurent Elle Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Givenchy Dahlia Noir Chanel Coco Eau de Parfum