Designeri » R S » Chypre Floral « Grupuri

Signorina Eleganza Salvatore Ferragamo de dama

Signorina Eleganza Salvatore Ferragamo de dama

migdale
Signorina Eleganza Salvatore Ferragamo de dama Videouri
Signorina Eleganza Salvatore Ferragamo de dama Imagini Signorina Eleganza Salvatore Ferragamo de dama Imagini Signorina Eleganza Salvatore Ferragamo de dama Imagini Signorina Eleganza Salvatore Ferragamo de dama Imagini Signorina Eleganza Salvatore Ferragamo de dama Imagini

Signorina Eleganza de Salvatore Ferragamo este un parfum Chypre Floral de dama. Acesta este un parfum nou Signorina Eleganza a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Sophie Labbe. Notele de varf sunt grapefruit si Para; notele de mijloc sunt osmanthus si migdale; Notele de baza sunt paciuli si pielarie.

grapefruit Para

osmanthus migdale

paciuli pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Signorina Eleganza by Salvatore Ferragamo.

Signorina Eleganza Recenziile parfumurilor

Este un chypre-floral-fructat destul de reusit, care nu se incadreaza in genul ”Pitzy” :D
Este un parfum elegant, usooor aspru, dar are farmec, aduce putin ca stil cu Coco Mademoiselle de la Chanel, il vad purtat in timpul zilei de doamne si domnisoare rasate.
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

Dana Maria
Dana Maria

Parfum de zane. Punct. Adorabil! Fin, elegant! Nu lasa dare de prost gust la 3 metri in spatele tau.

maeda
maeda

Dacă Signorina este o tânără proaspătă, zglobie, veselă, care nu prea se ia în serios, Signorina Eleganza s-a maturizat, este mai serioasă, mai stilată și nu prea mai păstrează nimic din originala Signorina. Primele acorduri pe care le-am simțit au fost de paciuli, apoi au intrat în scenă citricele și para. Siajul este moderat, iar persistența de maxim 3 ore pe pielea mea. Cred că o prefer totuși pe Signorina originală.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Salvatore Ferragamo Signorina Eleganza fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Salvatore Ferragamo Signorina Eleganza, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Signorina Eleganza dupa Salvatore Ferragamo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Signorina Eleganza de Salvatore Ferragamo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Hermes 24 Faubourg Frederic Malle Carnal Flower Roberto Cavalli Paradiso Hermes Kelly Caleche Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Robert Piguet Visa 2007 Christian Dior J`adore Robert Piguet Douglas Hannant Memo Kedu Thierry Mugler Angel Guerlain Shalimar Parfum Initial Givenchy Very Irresistible Sensual Robert Piguet Alameda Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum The Different Company Sublime Balkiss Sisley Eau du Soir Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Jimmy Choo Jimmy Choo