Designeri » R S » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Covet Sarah Jessica Parker de dama

Covet Sarah Jessica Parker de dama

cacao
Covet Sarah Jessica Parker de dama Videouri

Covet de Sarah Jessica Parker este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Covet a fost lansat in 2007. Covet a fost creat de Ann Gottlieb si Frank Voelkl. Notele de varf sunt lavanda, frunze de muscata, ciocolata amaruie si lamaie siciliana; notele de mijloc sunt caprifoi, magnolie si lacramioare; Notele de baza sunt ambra, mosc, cashmeran, vetiver si lemn de teak.

lavanda frunze de muscata ciocolata amaruie lamaie siciliana

caprifoi magnolie lacramioare

ambra mosc cashmeran vetiver lemn de teak

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Covet by Sarah Jessica Parker.

Covet Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

reușit, aromatic, dulce-amărui: m-a atras datorită combinației speciale de lămâie, ciocolată amăruie și lavandă. în debut miroase exact ca lipiciul de la grădiniță (ceea ce poate fi puțin off putting), după care devine foarte mieros, plin de caprifoi. după purtare, hainele miros ca și cum ar fi stat într-un dulap aromat cu săculețe cu lavandă, deci nota aceasta însoțește toate etapele dezvoltării sale. este subtil, cu siaj moderat, dar deosebit și... chiar nu are acel fundal bombonicios-fructat al obișnuitelor parfumuri de vedetă. din partea mea are: love :)
abia acum am văzut reclama: e ridicolă! parfumul are o ținută pe care aceasta chiar nu o reflectă... of

Addict
Addict

Fară mari pretenții,un parfum de "vedetă",dar reușit,comparativ cu altele din aceeși serie.L-am purtat cu plăcere,mai ales toamna.
Debutează cu lavandă, "înverzită" de mușcată (deci cu un ușor iz amărui).Lavanda dispare destul de repede,iar nota verde devine și mai amăruie datorită ciocolatei "noir". Această porțiune a parfumului este deosebit de plăcută,relativ puternică,dar nicidecum grea...și durează destul de mult.
Mijlocul parfumului este foarte ușor "deschis" de notele florale,din care nu pot individualiza niciuna.
Finalul este un amestec destul de omogen,reușind "să iasă în față" ambra si vetiver-ul...dar nuanța amăruie,caracteristică acestui parfum,nu dispare...poate de aceea îmi și place atat de mult!
Cu longevitate și siaj moderate, "Covet" este potrivit,în opinia mea, pt. primăvară și toamnă.

Cel mai pregnant simt nota de lamaie, apoi parfumul ajunge treptat la caprifoi si se termina cu o nota de miere. E parfumul preferat al fiicei mele (pe mine, nu pe ea... inca), il folosesc de obicei dupa o baie prelungita, inainte sa ma bag in pat langa ea. Ma distreaza cum imi zice: "Mami, ce bine mirosi a ceai!" :))
Imi aminteste de D&G Feminine, la fel de suav. Pe pielea mea nu persista mai mult de cateva ore, dar halatul ramane parfumat cateva zile.
Sotul meu zice ca nici nu-l simte, ca atare nu dorm cu el cand il folosesc:))

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Sarah Jessica Parker Covet fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Sarah Jessica Parker Covet, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Covet dupa Sarah Jessica Parker. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Covet de Sarah Jessica Parker reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Kenzo Kenzo Amour Calvin Klein Obsession Guerlain Insolence Eau de Parfum Cartier Baiser Vole Sarah Jessica Parker Lovely Madonna Truth or Dare Givenchy Hot Couture Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Cerruti 1881 Yves Saint Laurent Elle Prada Infusion d'Iris Guerlain Shalimar Parfum Initial Bvlgari Omnia Amethyste Guerlain Shalimar Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Le Lys Lalique Lalique Le Parfum Joop! All About Eve Montblanc Femme de Montblanc Thierry Mugler Alien Essence Absolue