Designeri » R S » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Lovely Sarah Jessica Parker de dama

Lovely Sarah Jessica Parker de dama

Lovely Sarah Jessica Parker de dama Videouri
Lovely Sarah Jessica Parker de dama Imagini Lovely Sarah Jessica Parker de dama Imagini Lovely Sarah Jessica Parker de dama Imagini

Lovely de Sarah Jessica Parker este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Lovely a fost lansat in 2005. Lovely a fost creat de Clement Gavarry si Laurent Le Guernec. Notele de varf sunt lavanda, mandarina, bergamot si Martini; notele de mijloc sunt paciuli, orhidee si piper alb; Notele de baza sunt mosc, note lemnoase, cedru, ambra alba si sare. Acest parfum este castigatorul premiului FiFi Award Best National Advertising Campaign / TV 2006.

lavanda mandarina bergamot Martini

paciuli orhidee piper alb

mosc note lemnoase cedru ambra alba sare

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lovely by Sarah Jessica Parker.

Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum
Narciso Rodriguez For Her
Paloma Picasso

Lovely Recenziile parfumurilor

Eva Cristina
Eva Cristina

L-am mirosit acum câțiva ani, eram la Madrid și am rămas cu gândul la el. Mi-l aminteam ca un parfum floral, de primăvară și azi când l-am achiziționat am regăsit aceeași senzație, de pur și curat.
Eu ador moscul, m-am îndrăgostit de senzualitatea lui odată cu Essence de Narciso Rodriguez. Lovely miroase exact ca Narciso Rodriguez for Her, cum zicea și altcineva. Dar la jumătate din prețul acestuia.
Personal nu simt absolut deloc lavanda, cel puțin nu acea lavandă sintetică pe care o regăsim în detergenți și odorizantele de cameră și toaletă. Nici citricele nu le simt, urăsc aroma lor amara-acră. Tot ce rămâne după ce îl pulverizez este un aer parfumat-pudrat de mosc, ambră și un pachiuli foarte delicat și dulce. Acest parfum e extrem de ușor de purtat, e fin, miroase ca o livadă de pomi înfloriți sau a așternuri curate de bumbac alb uscate în soare. E un parfum discret și de o senzualitate blândă. Nu e un parfum care să te izbească, să lase dâră în urma ta.
Mi-l imaginez pe barbatul care ar vrea să simtă cum miroși cum se apleacă asupra ta, ca și cum ar vrea să îți șoptească ceva la ureche....ce anume rămâne între voi...

surlucia
surlucia

Lavanda si mosc, asa as putea descrie acest parfum.L-am cumparat doar citind recenziile de pe site,dar din pacate nu mi se potriveste, e un parfum greu de purtat. Va sfatuiesc sa il mirositi neaparat inainte de a-l cumpara.

galateea
galateea

În perfectă concordanţă cu al său nume, parfumul este minunat! Delicat dar plin de personalitate, discret dar nu foarte timid. Un miros de tânără femeie. Designul sticlei este excelent, aparent simplu dar bine ales pentru acest parfum. O alegere perfectă pentru birou sau pentru o primă întâlnire.

Daisy
Daisy

Parfumul este precum numele - Lovely. Este o varianta mai usoara si mai ieftina a lui Narciso Rodriguez for Her. Din acest motiv mi l-am si achizitionat(de 2 ori). Are o persistenta indelungata pe haine si poate fi purtat cu usurinta.

Este primul parfum de vedeta care pot spune ca imi place. Da, se putea mult mai bine, dar, fata de alte parfumuri de acest gen (Britney Spears, Celine Dion, etc), acesta e magnific! Miroase a primavara, a curat, a calm... are in deschidere o lavanda minunata, acompaniata mai apoi de un paciuli superb. Citrice nu simt sub nici o forma, daca as simti, probabil nu mi-ar placea parfumul,poate era prea asemanator cu altele. Silajul e moderat, insa persistenta e foarte slaba: in maxim 2 ore dispare complet! Oricum, ce era de asteptat de la un astfel de parfum?
Nota mea: 7/10

Pe mine se simte imediat dupa aplicare o nota scurta de lavanda. In schimb, nu se simt citricele deloc. Am verificat si pe o colega blonda: pe ea nu se simte lavanda, ci doar citricele, care dureaza mai mult decat lavanda pe mine. Apoi apare acel paciuli absolut grozav.

Seraphina
Seraphina

Se simte distinct lavanda? Ma tentează parfumul dar nu suport lavanda cu niciun chip!

L-am cumparat semi-blind. Semi, fiindca stiam ca e asemanator cu Narciso Rodriguez si pe acela am avut ocazia sa-l probez. E una din cele mai bune achizitii blind pe care le-am facut in ultima vreme.
Se deschide cu o nota de lavanda care-i da un aer fresh, dar imediat apare paciuli-ul. Care, pe pielea mea, inghite alte mirosuri. Si sta asa vreo cateva ore, pana se simt notele lemnoase, moscul si ambra. Mie imi place enorm mirosul. Usor pudrat, fara a deveni vetust, cu un iz de curat pe care nu stiu cu ce sa-l asociez, radiaza placut. Un parfum perfect pentru birou, nu izbeste pe nimeni in fata, dar se simte.
Persistenta: 5-6 ore pe piele. Pe esarfa, pana seara.
Il voi purta cu placere in orice anotimp.

Eau De Parfum 0.34oz
Lovely Mini by Sarah Jessica Parker, .34 oz Mini EDP Roll-On Pen for Women
Lovely Mini by Sarah Jessica Parker, .34 oz Mini EDP Roll-On Pen for Women
EDP Mini 0.34oz
Lovely Sarah Jessica Parker by Sarah Jessica Parker Eau de Parfum Rollerball .34 oz Mini for Women
Sarah Jessica Parker Lovely Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Sarah Jessica Parker Lovely Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Eau De Parfum 1oz
Lovely Sarah Jessica Parker by Sarah Jessica Parker Eau de Parfum Spray 1 oz for Women
Sarah Jessica Parker Lovely Eau De Parfum for women 3.4 oz
Sarah Jessica Parker Lovely Eau De Parfum for women 3.4 oz
Sarah Jessica Parker Lovely Eau De Parfum for women 1 oz
Sarah Jessica Parker Lovely Eau De Parfum for women 1 oz
Eau De Parfum 3.4oz
Lovely Perfume by Sarah Jessica Parker, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Lovely Perfume by Sarah Jessica Parker, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lovely Perfume by Sarah Jessica Parker, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lovely Perfume by Sarah Jessica Parker, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lovely Perfume by Sarah Jessica Parker, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Gift Set 1.7oz
Lovely Gift Set by Sarah Jessica Parker Gift Set for Women Includes 1.7 oz Eau De Parfum Spray 6.7 oz Body Lotion
Lovely by Sarah Jessica Parker, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lovely by Sarah Jessica Parker, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Lovely Sarah Jessica Parker by Sarah Jessica Parker Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Sarah Jessica Parker Lovely Eau De Parfum for women 1.7 oz
Sarah Jessica Parker Lovely Eau De Parfum for women 1.7 oz
Lovely Perfume by Sarah Jessica Parker, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lovely Perfume by Sarah Jessica Parker, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Lovely Sarah Jessica Parker by Sarah Jessica Parker Eau de Parfum Spray 3.4 oz Unboxed for Women
Lovely by Sarah Jessica Parker, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lovely by Sarah Jessica Parker, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Lovely Sarah Jessica Parker by Sarah Jessica Parker Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Eau De Parfum 5oz
Lovely Perfume by Sarah Jessica Parker, 5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lovely Perfume by Sarah Jessica Parker, 5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 5.2oz
Lovely by Sarah Jessica Parker, 5.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lovely by Sarah Jessica Parker, 5.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 5.2oz
Lovely Sarah Jessica Parker by Sarah Jessica Parker Eau de Parfum Spray 5.2 oz for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Lovely Sarah Jessica Parker by Sarah Jessica Parker Eau de Parfum Spray 3.4 oz Body Lotion 6.7 oz Shower Gel 6.7 oz for Women
Gift Set 3.4oz
Lovely by Sarah Jessica Parker, 3 Piece Gift Set for Women
Lovely by Sarah Jessica Parker, 3 Piece Gift Set for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Sarah Jessica Parker Lovely fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Sarah Jessica Parker Lovely, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lovely dupa Sarah Jessica Parker. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lovely de Sarah Jessica Parker reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lacoste Lacoste Pour Femme Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Dune Lalique Encre Noire Pour Elle Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Calvin Klein Obsession Prada Infusion d'Iris Thierry Mugler Alien Essence Absolue Shiseido Zen Sarah Jessica Parker Covet Agent Provocateur Agent Provocateur Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Le Lys Yves Rocher Vanille Noire Bottega Veneta Bottega Veneta Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Pivoine Angel Bvlgari BLV Cartier La Panthere Tom Ford Black Orchid