Designeri » R S » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

C-Thru Crystalline Sarantis de dama

C-Thru Crystalline Sarantis de dama

Avut: 1

C-Thru Crystalline Sarantis de dama Imagini

C-Thru Crystalline de Sarantis este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Notele de varf sunt gardenie si bergamot; notele de mijloc sunt cedru de Virginia, lacramioare, magnolie si cashmeran; Notele de baza sunt mosc si ambra.

gardenie bergamot

cedru de Virginia lacramioare magnolie cashmeran

mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about C-Thru Crystalline by Sarantis.

Nike Pink Woman

C-Thru Crystalline Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

În niciun caz nu e un parfum rău: are multe "ceva"-uri sintetice, de calitate îndoielnică, dar şi o componentă "yummy", care îl face purtabil în anumite contexte. Eu l-am cumpărat după ce, acum vreo 3 ani, am avut deodorantul, care mi-a plăcut mult şi care se remarca prin persistenţă. Prietenul meu de atunci spunea că-i aminteşte de berea nefiltrată :)), mie mi se pare că miroase pur şi simplu şi a ceva comestibil, nu neapărat dulce, dar comfortabil. Întrucât e, cred, discontinued, l-am găsit pe post de chilipir într-un dm şi îmi aminteşte de o perioadă interesantă din viaţa mea, l-am achiziţionat. Îl port la sală, prin casă, după duş: miroase curat şi e inofensiv. Am înţeles că e o copie a lui Chloe, deşi nu remarc prea multe similitudini (nu am avut Chloe, l am testat doar în Sephora şi nu m-a impresionat).

Cred că i s-ar potrivi mai bine unei fete de 14-15 ani care nu vrea să miroase a bombonele, o bună introducere în lumea parfumurilor şi o despărţire de clasicele body mist. Pentru mine funcţionează, după cum ziceam, la sală, acasă, în situaţii mai "nepretenţioase"

Update: E adevărat că seamănă şi cu Chloe (am stat şi am testat Chloe-uri recent şi mi-au plăcut toate! Bugetul meu lăcrimează deja), dar, mai ales cu Moment de Bonheur, pe care CHIAR că mi-l doresc de îndată ce termin C-Thru-ul. Va fi un super parfum de primăvară

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Sarantis C-Thru Crystalline fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Sarantis C-Thru Crystalline, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica C-Thru Crystalline dupa Sarantis. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre C-Thru Crystalline de Sarantis reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Roberto Cavalli Roberto Cavalli Issey Miyake L'Eau Bleu d'Issey Eau Fraiche Lacoste Touch of Spring Esteban Tourbillon de thé Novae Plus Blue Minou M. Micallef Note Poudree Giorgio Armani Emporio Armani Diamonds Eau de Toilette Lanvin Lanvin L`Homme Elternhaus Unifaith (MoslBuddJewChristHinDao) Anya`s Garden Moon Dance Amway Ancestry Crabtree & Evelyn Iris