Designeri » R S » Floral « Grupuri

Bas de Soie Serge Lutens de dama

Bas de Soie Serge Lutens de dama

Bas de Soie Serge Lutens de dama Imagini

Bas de Soie de Serge Lutens este un parfum Floral de dama. Bas de Soie a fost lansat in 2010. Parfumul prezinta stanjenel, zambila, galbanum, note condimentate si mosc.

stanjenel zambila galbanum note condimentate mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bas de Soie by Serge Lutens.

Chanel No 19 Eau de Parfum
The Fragrance from Bill Blass

Bas de Soie Recenziile parfumurilor

Un parfum ce miroase a zambila, insa nu una stridenta, ci una pudrata, acoperita de iris si un strop de mosc. Este deci un parfum pudrat, elegant, care aduce ca miros cu o crema de corp de foarte buna calitate. Nota mea: 8/10

Fiecare cred ca are cate o nota pe care o detesta, in cazul meu e zambila. Ghinion, pana acum n-am intalnit niciun parfum cu zambile care sa-mi placa. Pana la Bas de soie. Aici pentru prima oara cuiva i-a venit ideea sa o dozeze inteligent si sa-i dea un sedativ puternic, rezultand o zambila linistita si rafinata, combinata cu mult mosc, un miros floral uscat si pudrat, diafan si elegant. Este ceea ce Cristalle Chanel edp ar vrea sa fie, dar nu este. Bas de soie are o latura rece, curata si distanta, cum imi place mie un parfum cand ma imbrac cu fusta stil creion, tocuri inalte si camasa vaporoasa. E adevarat ca ar putea fi si mai senzual, dar il pot ajuta cu un ruj rosu aprins si treaba e ca si rezolvata.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Bas de Soie fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Bas de Soie, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bas de Soie dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bas de Soie de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black The Different Company Sublime Balkiss Prada Infusion d'Iris Caron Aimez - Moi Frederic Malle Carnal Flower Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Juliette Has A Gun Lady Vengeance Diptyque Philosykos Frederic Malle Portrait of a Lady Annick Goutal Nuit Etoilee Eau de Parfum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Cartier Baiser Vole Hermes L’Ambre des Merveilles Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Frederic Malle Lipstick Rose Serge Lutens Daim Blond Bottega Veneta Bottega Veneta Annick Goutal Un Matin d`Orage Narciso Rodriguez Essence D`Orsay Tilleul