Designeri » R S » Oriental Lemnos « Grupuri

Borneo 1834 Serge Lutens unisex

Borneo 1834 Serge Lutens unisex

cacao
Borneo 1834 Serge Lutens unisex Imagini Borneo 1834 Serge Lutens unisex Imagini

Borneo 1834 de Serge Lutens este un parfum Oriental Lemnos unisex. Borneo 1834 a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta paciuli, flori albe, cardamom, galbanum, laudanum frantuzesc si cacao.

paciuli flori albe cardamom galbanum laudanum frantuzesc cacao

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Borneo 1834 by Serge Lutens.

Les Heures de Cartier: L`Heure Defendue VII

Borneo 1834 Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

Paciuli combinat cu boabe de cacao, dar fără nici un pic de zahăr, cu cardamom şi galbanum. Mie îmi place paciuli, dar nu nu îmi place nici mirosul de cacao şi nici cel de cardamon, iar aici, în Borneo, parfumierul parcă s-ar fi străduit să trîntească la un loc şi să scoată în evidenţă, în acelaşi timp, variantele brute, aspre, neşlefuite, dure, ale acestor esenţe. Nota de paciuli e foarte frumos redată, ca şi cum ai simţi tufişul acum scos din pământ. Totuşi, o văd, în varianta asta, mai potrivită pentru un bărbat.
Edit: Cred că l-aş purta şi eu şi cred că m-am pripit totuşi atribuindu-l numai bărbaţilor, pentru că, până la urmă, a reuşi să mă cucerească. Persistenţa e foarte bună, siajul e bun.

Surprinzator de sec si sobru, cu o deschidere aproape medicinala data de un paciuli amplu si realistic care ramane predominant, Borneo 1834 imi vorbeste elocvent despre indepartata Asie, imi spune povesti captivante despre dragoni si temple antice, dar vocea lui e mult prea aspra si monotona…Chiar daca m-a transportat pe alte meleaguri cu aromele lui condimentate si misterioase, prefer sa raman in lumea mea reala, langa o companie mai putin tenebroasa.

Liliana
Liliana

Cacao pudra (fara zahar); iarba; padure toamna dupa ploaie (pamant si lemn ud); spandex pe piele transpirata; camera intunecata, inecata in fum. Un parfum tenebros, al trairilor intense inchise sub o masca de nepasare.

Nu il mai simt decat in fundal dupa prima jumatate de ora, dar din cate am observat, prezenta lui intr-o camera poate fi perceputa usor (si ramane). Longevitate destul de buna (ma tine toata ziua).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Borneo 1834 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Borneo 1834, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Borneo 1834 dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Borneo 1834 de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Kenzo Flower by Kenzo Oriental Laura Biagiotti Sotto Voce Rochas Desir Pour Homme Guerlain Habit de Metal Kenzo Peace Liz Claiborne Spark for Men Mojo Be Glamouros M. Micallef Patchouli 10 Corso Como 10 Corso Como FUBU Plush Sonoma Scent Studio Incense Pure Smell Bent Reindeer Games