Designeri » R S » Pielarie « Grupuri

Boxeuses Serge Lutens unisex

Boxeuses Serge Lutens unisex

fin condimentat
Boxeuses Serge Lutens unisex Imagini

Boxeuses de Serge Lutens este un parfum Pielarie unisex. Boxeuses a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta note lemnoase, pielarie, lemn dulce si prune.

note lemnoase pielarie lemn dulce prune

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Boxeuses by Serge Lutens.

Arabie
Atelier d’Orient Plum Japonais

Boxeuses Recenziile parfumurilor

dana22
dana22

Pruna rascoapta, afumata si piele...f.frumoasa combinatie. Din pacate, in f. scurt timp devine skin scent.

ala2006
ala2006

Nu ma inteleg grozav cu parfumurile fructate dar se pare ca pielea mea iubeste prunele.
Boxeuses e printre preferatele mele de la Serge Lutense (si nu sunt multe).
O pruna superba, afumata, dulce, cu ceva piele intoarsa pe fundal.
Un parfum cald, intim, placut, pentru perioadele reci ale anului.
Pe pielea mea rezista 6-7 ore, cu siaj mediu.

Desi este listat ca gen ca fiind pielarie, eu nu il simt asa, ci mai degraba il simt ca pe un oriental pur, ca un miros dintr-un bazar turcesc. Ca stil, dar si ca miros mie imi seamana bine cu Arabie de la Lutens.
Pentru nasul meu acest parfum este unul usor afumat cu o pruna uscata, cum le uscau bunicii mei pe plita cand eram mica. Pruna este dulce si aproape arsa pe plita. Pielaria o simt doar foaaaaaaarte slab, undeva departe. Nu-mi pare ca se aseamana deloc cu alte parfumuri cu pielarie, cum ar fi Cuir de Russie, cu care este asemanat, din punctul meu de vedere, nu au absolut nimic in comun.
Melanjul imi pare grumand si frumos, si desi poate parea putin cleios, mi-ar placea sa il am. Nu prea imi place siajul lui, este ca si inexistent, desi parfumul este intens, dar persistenta este ok. Evaluare: 8/10

nelly_rose
nelly_rose

09-11-2014
Boxeuses este o piele fructat - afumata deosebita, gurmanda chiar. Aveam o mostra de cateva luni de zile pe care o tineam intr-o cutiuta alaturi de altele. Cum nu era inchisa ermetic s-a evaporat incetisor pana nu au mai ramas decat cateva picaturi. Desi de fiecare data cand deschideam cutia mirosea a parfum,...mmm, si mirosea frumos!!!..., nu mi-a dat prin cap sa verific mostrele.
Parfumul are in notele initiale o mare concentratie de gem de prune, dar niste prune dulci ca smochinele. Sunt delicioase si sunt invaluite intr-o perdea de note afumate, de piele. Nu este o piele animalica dar nici fina. Se pare ca seamana cu cea din Chanel - Cuir de Russie pe care eu l-am testat o singura data in varianta parfum si care mi-a placut atat de mult atunci incat l-am pus pe lista. Elementul pe care l-ar avea in comun se pare ca ar fi acel gudron de mesteacan care era folosit la tratarea pieilor in Rusia. Eu nu stiu cum miroase gudronul de mesteacan dar in parfum, imi place.
In plus, Boxeuses are, datorita prunelor, o tenta gurmanda care imi creeaza adictie. Nu cred ca l-as putea purta, parca e prea aspru pentru mine dar e un parfum frumos, pe care mi-ar placea sa-l miros uneori, mai ales pe diverse tesaturi.
03.03.15
Intre timp am testat si Cuir de Russie, varianta apa de parfum, si chiar nu-mi dau seama daca au ceva in comun mai ales ca nu mai am mostra de Boxeuses. Dar cred ca trebuie sa o obtin iar cumva fiindca mi s-a facut pofta de niste prune afumate.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Boxeuses fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Boxeuses, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Boxeuses dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Boxeuses de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu Frederic Malle En Passant Frederic Malle Iris Poudre Frederic Malle Carnal Flower By Kilian Back to Black Serge Lutens Datura Noir Panouge Isabey Gardenia Keiko Mecheri Isles Lointaines Serge Lutens Chergui Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Sospiro Perfumes Erba Pura The Different Company Sublime Balkiss Montale Sweet Oriental Dream Keiko Mecheri Attar de Roses Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Naomi Goodsir Cuir Velours MDCI Parfums Cuir Garamante Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Robert Piguet Visa 2007