Designeri » R S » Oriental Lemnos « Grupuri

Cedre Serge Lutens unisex

Cedre Serge Lutens unisex

tuberoza
Cedre Serge Lutens unisex Imagini Cedre Serge Lutens unisex Imagini

Cedre de Serge Lutens este un parfum Oriental Lemnos unisex. Cedre a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta tuberoza, ambra, scortisoara, mosc, cuisoare si cedru.

tuberoza ambra scortisoara mosc cuisoare cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cedre by Serge Lutens.

Tubereuse Amour

Cedre Recenziile parfumurilor

Un parfum destul de dens! Daca va asteptati la un parfum de vara, asa cum m-am asteptat eu, va inselati amarnic. Este defapt o tuberoza prafoasa si condimentata bine cu scortisoara, iar cedrul nu se prea lasa detectat, doar unde-si-unde, simt un iz acrisor si amarui. Chiar se aseamana cu tuberoza de la Rance, insa aceasta este usor acrisoara. Parfumul este opulent, chiar elegant, un floral-alb-condimentat. Siaj si persistenta moderata. Evaluare: 6/10

Adelinasworld
Adelinasworld

Da! Sunt "vinovata"! Imi plac majoritatea parfumurilor Serge Lutens. Cedre nu face exceptie, mai ales pentru ca are ca invitata principala pe nimeni alta decat tantosa tuberoza! Aici ea este ca o femeie ajunsa la 30 de ani, varsta la care isi cunoaste puterea de seductie si stie cum sa profite de fiecare atu al ei.

Tuberoza isi face simtita prezenta inca de cand stropii fini ai parfumului imi ating pielea. Da, este opulenta, aproape nerusinata, dar stie ca nu imi pot lua gandul de la ea. Pe masura ce parfumul se aseaza, indolenta floare lasa loc si condimentelor sa isi arate ochii, insa rolul acestora este tot de a evidentia calitatile sale. Avem parte de o tuberoza egoista, se lasa sarutata si de ambra, si de mosc, dar apoi pleaca tinand capul sus si se indreapta spre nota de cedru care pare exact ce are nevoie pentru a-si gasi echilibrul. Se lasa ostenita in bratele notei lemnoase si inchide ochii obositi sa arunce atatea priviri atatatoare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Cedre fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Cedre, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cedre dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cedre de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Diptyque Philosykos Serge Lutens Ambre Sultan Chanel Egoiste By Kilian Back to Black Carner Barcelona Cuirs Carner Barcelona Tardes Creed Virgin Island Water By Kilian Love by Kilian Frederic Malle Carnal Flower Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Thierry Mugler A*Men Frederic Malle Portrait of a Lady Frederic Malle French Lover Serge Lutens Fille en Aiguilles Creed Royal Oud Amouage Jubilation for Men Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Viktor&Rolf Spicebomb Givenchy Pi