Designeri » R S » Lemnos « Grupuri

Chene Serge Lutens unisex

Chene Serge Lutens unisex

ierbos

Chene de Serge Lutens este un parfum Lemnos unisex. Chene a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta chimion, cedru, stejar, rom, mesteacan, cimbru, imortela, ceara de albine si boabe de tonka.

chimion cedru stejar rom mesteacan cimbru imortela ceara de albine boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chene by Serge Lutens.

Chene Recenziile parfumurilor

Este un lemnos-aromatic, cu miros de lemne si rom, potrivit mai degraba barbatilor.
Inceputul este aromatic si warm-spicy, ca un ceai caldut, urmand ca atunci cand se aseaza sa intre in scena romul, cu izul lui bahic proeminent, dar si cu o nota putin sarata, care chiar ma deranjeaza. Creaza la un moment dat iluzia de pielarie, dar din pacate nu una prea fina.
Parfumul nu imi pare foarte reusit, poate fiindca nu este genul meu de parfum, dar nici nu prea vad sa aranjeze vreo femeie.
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Chene fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Chene, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chene dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chene de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Tom Ford Tuscan Leather By Kilian Back to Black Creed Aventus Tom Ford Tobacco Vanille Amouage Interlude Man Serge Lutens Chergui Creed Royal Oud Serge Lutens Fille en Aiguilles MDCI Parfums Invasion Barbare By Kilian A Taste of Heaven Frederic Malle French Lover Nasomatto Black Afgano Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Histoires de Parfums 1725 Calvin Klein Obsession for Men Amouage Amouage Lyric Man Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore Gucci Gucci Pour Homme II Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme