Designeri » R S » Chypre Fructat « Grupuri

Chypre Rouge Serge Lutens unisex

miere
ceara de albine
Chypre Rouge Serge Lutens unisex Imagini

Chypre Rouge de Serge Lutens este un parfum Chypre Fructat unisex. Chypre Rouge a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Notele de varf sunt chimion si ace de pin; notele de mijloc sunt miere, iasomie si ceara de albine; Notele de baza sunt ambra, paciuli, mosc, lichen si vanilie.

chimion ace de pin

miere iasomie ceara de albine

ambra paciuli mosc lichen vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chypre Rouge by Serge Lutens.

Chypre Rouge Recenziile parfumurilor

Eate un fructat destul de aspru, ce imi miroase a fructe rosii, (cred ca macese) piperate. Stiu ca nu exista listate aceste note pe care eu le simt, probabil ca pinul in amestec cu miere, ceara, chimion si paciuli, creeaza acest efect.
Este un warm-spicy care nu prea e genul de parfum care mie sa imi produca revelatii, dar e ok facut. Miroase intr-adevar chypre-rosu, il vad perfect unisex, desi nu prea are aer masculin pronuntat, dar... nici feminin nu pot spune ca este.
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Chypre Rouge fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Chypre Rouge, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chypre Rouge dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chypre Rouge de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Fructat
Mauboussin Mauboussin Esteban Modern Chypre Hollywood Milano Hollywood Milano Woman Montale Chypre - Fruite By Kilian Liaisons Dangereuses Clive Christian X for Women Parfum d`Empire Eau Suave Jean Patou Colony Ayala Moriel Megumi Rasasi Rasasi Jo Malone English Pear & Freesia Galimard Carina