Designeri » R S » Pielarie « Grupuri

Cuir Mauresque Serge Lutens unisex

Cuir Mauresque Serge Lutens unisex

Cuir Mauresque Serge Lutens unisex Imagini Cuir Mauresque Serge Lutens unisex Imagini

Cuir Mauresque de Serge Lutens este un parfum Pielarie unisex. Cuir Mauresque a fost lansat in 1996. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta mosc, floare de portocal african, cedru de Virginia, ambra, nucsoara, cuisoare, scortisoara, styrax, tamaie, mandarina, smirna, zibeta, chimion, pielarie si Lemn de Agar(Oud).

mosc floare de portocal african cedru de Virginia ambra nucsoara cuisoare scortisoara styrax tamaie mandarina smirna zibeta chimion pielarie Lemn de Agar(Oud)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cuir Mauresque by Serge Lutens.

Cuir Mauresque Recenziile parfumurilor

Oh!... un parfum foaaarte intens si imbacsit, cu miros destul de murdar si parca usor vintage! Da, se aseamana cu unele parfumuri vintage grele, poate cu Bal a Versailles, oricum, pe acel stil este creeat. Oricum, este o combinatie "letala" de note grele, completate de zibeta, chiar iti trebuie stomac sa poti purta cu nonsalanta parfumul acesta... Mie mi-l cam intoarce pe dos...
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 5/10

Ei cu asta m-a distrus Sheldrake! Nu stiu cum sa-l spal mai repede de pe mana. Nu cred ca notele afisate sunt cele care il compun, reteta autentica cred ca e ascunsa bine sub cheie. Daim Blond are o piele de 1000 de ori mai reusita, fina, velurata, calda, autentica. Asta pare vinilin ieftin cumparat la metru dintr-un bazar de pe o masa pe care se mai vind spray-uri contra gandacilor, marmelada, gablonturi, totemuri si suruburi unsuroase.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Cuir Mauresque fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Cuir Mauresque, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cuir Mauresque dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cuir Mauresque de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Musc Ravageur Serge Lutens Fille en Aiguilles MDCI Parfums Invasion Barbare Serge Lutens Borneo 1834 Diptyque Olene Lubin Korrigan Serge Lutens Bas de Soie By Kilian Back to Black Diptyque Philosykos Amouage Honour Woman Penhaligon`s Elixir L`Artisan Parfumeur Batucada Annick Goutal Musc Nomade Bois 1920 Vento nel Vento L`Artisan Parfumeur Timbuktu Annick Goutal Nuit Etoilee Eau de Parfum Annick Goutal Ambre Fétiche L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi Tauer Perfumes 08 Une Rose Chypree Etat Libre d`Orange Divin`Enfant