Designeri » R S » Chypre Floral « Grupuri

Daim Blond Serge Lutens unisex

Daim Blond Serge Lutens unisex Imagini Daim Blond Serge Lutens unisex Imagini

Daim Blond de Serge Lutens este un parfum Chypre Floral unisex. Daim Blond a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta caisa, stanjenel, mosc, heliotrop, piele intoarsa, cardamom si paducel.

caisa stanjenel mosc heliotrop piele intoarsa cardamom paducel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Daim Blond by Serge Lutens.

Cuir Cordoba
Pres de Toi

Daim Blond Recenziile parfumurilor

Un parfum rafinat cu pielarie fina si caise coapte dulci. Are si un iz pudrat dela iris. Alaturi de Bottega Veneta, Daim Blond imi pare unul din cele mai feminine si frumoase parfumuri cu pielarie.
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 9/10

andrasb
andrasb

Shopping in style, într-un magazin de pielarie de cea mai buna calitate, sau un portofel nou, sau cea mai frumoasa si stylish pereche de pantofi din cea mai fina piele intoarsa! Toate acestea alături de cea mai apetisantă farfurie cu caise coapte… Este un parfum unisex, dulce-amărui, vesel si optimist, fără profunzimi, dar cu multa clasă!

Edit: persistenta peste medie, siaj moderat. Se potriveste perfect in anotimpul rece, iar spre baza devine usor ambrat. O frumusete de parfum!

ala2006
ala2006

Este primul meu parfum de la Serge Lutens care s-a dovedit un blind buy extrem de reusit. Sunt indragostita iremediabil de el de la primul puf!
Nasul meu neexperimentat nu distinge tot ce e in el si pana acum am fugit de parfumurile fructate ca de ghinion. Singurul pe care l-am putut suporta a fost La petite robe noir.
Insa Daim Blond e o intreaga poveste, spusa de o caisa absolut superba, invelita intr-o piele intoarsa moale si fina! La inceput simt mirosul de piele intoarsa, usor dulceaga, dar absolut fantastica. Incet dar sigur, isi face loc si caisa inconjurata pe fundal de alte flori pe care doar le simt, nu le disting separat. Dupa 8 ore inca mai simt aceasta minunatie, usor pudrata acum si cu o proiectie cam de 3cm. Desi e unisex, din pur egoism parca nu il vad purtat de un barbat. Imi iubesc enorm sotul, dar nu i-as da un strop din el! :). Bine, poate un strop si atat.
E un parfum care va sta mereu in mica mea colectie.

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Acest parfum imi arata foarte clar ca, in functie de diversi factori incontrolabili, un parfum poate mirosi diferit in zile/situatii diferite. Este primul Lutens cumparat de mine fara test anterior si, aproape de fiecare data cand il miros, imi ies in evidenta alte note si nuante.
Sa zicem ca, de cele mai multe ori si cel mai intens eu percep pielea intoarsa fina, indulcita cu o aroma foarte placuta de caise. Cand am noroc, aceste doua note actioneaza asupra mea cu o intensitate imbatatoare, in care se amesteca si caldura de cardamom, o stralucire florala de heliotrop si sangele-voinicului si catifelarea moscata.
Cand mirosul meu este mai nesimtitor, am senzatia ca parfumul este foarte obisnuit, ca o ambra de duzina si ma frustreaza extrem cautarea olfactorie dupa ceea ce stiu ca imi place, de fapt, la acest parfum si am mentionat mai sus.
Asa ca Daim Blond este pentru mine un permanent joc de noroc, ba castig, ba pierd si ma enervez.
Am noroc ca sprayul sticlei miroase el insusi ca parfumul pe pielea mea (nu la toate se intampla asa)si pot aprecia dupa mirosirea sticlei daca merita sa-l port in ziua respectiva sau nu...
Cum sa numesc fenomenul? Variatie osmica? In tot cazul, testati-l de mai multe ori inainte de cumparare, ca sa verificati cum actioneaza asupra voastra!

Daim Blond by Serge Lutens 3.93 out of 5 based on 18 ratings and 4 user reviews

FragranceNet.com
Eau De Parfum 1.7oz
Serge Lutens Daim Blond by Serge Lutens Eau de Parfum Spray 1.7 oz Tester for Women
Eau De Parfum 1.69oz
Daim Blond Perfume by Serge Lutens, 1.69 oz Eau De Parfum Spray Unisex-Tester for Women
Daim Blond Cologne by Serge Lutens, 1.69 oz Eau De Parfum Spray Unisex for Men
Daim Blond Cologne by Serge Lutens, 1.69 oz Eau De Parfum Spray Unisex for Men
Eau De Parfum 1.69oz
Daim Blond Perfume by Serge Lutens, 1.69 oz Eau De Parfum Spray Unisex for Women
FragranceNet.com
Serge Lutens Daim Blond eau de parfum unisex 1.7 oz
StrawberryNET.com
Serge Lutens Daim Blond Eau De Parfum Spray 50ml 1.69oz
Serge Lutens Daim Blond Eau De Parfum Spray 50ml 1.69oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Daim Blond fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Daim Blond, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Daim Blond dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Daim Blond de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Bottega Veneta Bottega Veneta Amouage Memoir Woman By Kilian Back to Black Guerlain Shalimar Parfum Initial Serge Lutens Bas de Soie Guerlain Rose Nacree du Desert Serge Lutens Ambre Sultan Prada Infusion d'Iris Cartier Baiser Vole Cartier La Panthere D`Orsay Tilleul Amouage Amouage Lyric Woman Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain French Kiss Caron Aimez - Moi Robert Piguet Alameda Puredistance Opardu Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Frederic Malle Portrait of a Lady