Designeri » R S » Floral « Grupuri

De Profundis Serge Lutens unisex

De Profundis Serge Lutens unisex

De Profundis Serge Lutens unisex Imagini

De Profundis de Serge Lutens este un parfum Floral unisex. De Profundis a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta violeta, note verzi, tinctura de sol, prun, crizantema si tamaie.

violeta note verzi tinctura de sol prun crizantema tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about De Profundis by Serge Lutens.

De Profundis Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

Un parfum care debutează cu note verzi şi care apoi face loc violetelor, unei crizanteme mai timide, să zicem, sau care e un pic mai stilizată, şi notei de tămâie. Nu e un parfum rău, dar nu cred că l-aş cumpăra, pentru că nu m-a impresionat. Deşi testez dintr-o mostră solidă şi e posibil să mă înşel, mi se pare că siajul nu e foarte puternic.

nelly_rose
nelly_rose

Serge Lutens m-a cucerit din nou cu o creatie simpla dar seducatoare. Este un parfum cristalin si proaspat alcatuit dintr-un amestec floral din violete dulci si note verzi. Il simt potrivit de proaspat, nici prea verde nici prea aspru ba chiar are o usoara dulceata florala in el.
Este un parfum senin si elegant dar pe care-l vad purtat si in tinuta sport.
Siaj ar avea dar persistenta ba. Dureaza vreo 2 ore. Pare a fi genul de parfum racoritor, numai bun de luat in poseta. Dar poate ma insel eu fiindca am avut doar o mostra.
De Profundis se vrea a fi imaginea durerii si a disperarii profunde si fara de sfarsit. Eu zic ca reuseste sa redea o stare de calm senin si fara de sfarsit.
Si pentru ca Lutens i-a creat o poveste, perfect sugerata de nume si de culoare, mintile oamenilor s-au infierbantat si au inceput sa tese.
Unii spun ca ar mirosi a biserica din cauza tamaii pe care au vazut-o in note. Eu nu prea simt tamaie desi m-am straduit.
Altii zic ca ar mirosi a pamant sau a cimitir(?!). Sau ca ar fi un parfum trist. De unde! Desi, daca stai sa te gandesti la toate acestea cred si eu ca te apuca tristetea insa stiu cateva parfumuri vintage care sunt incredibil de triste fara a se stradui prea mult. Pe De profundis eu il consider, mai degraba, meditativ.
Dar mai bine nu va ganditi la povesti si bucurati-va de aroma lui proaspata.

Incepe destul de aspru si verde, apoi simt o floare, care din pacate de cam inacreste pe pielea mea. Nu stiu de ce unele parfumuri au la un moment dat un iz acru, neplacut. Floarea aceasta este insotita si de un iz picant, care ii da savoare si o pune in evidenta. Dupa vreo 10 minute parfumul se catifeleaza, cand intra in scena o nota suava, dulce, rotunda. Din pacate, concomitent cu aceasta, simt in continuare nota acra pe pielea mea, care ma deranjeaza... Este foarte ciudat parfumelul acesta pe pielea mea. Are siaj si persistenta moderate. Nota mea: 4/10

De Profundis by Serge Lutens 2.67 out of 5 based on 6 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens De Profundis fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens De Profundis, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica De Profundis dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre De Profundis de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Borsari Violetta di Parma Anna Sui Dolly Girl On The Beach Vera Wang Bouquet Caron Fleur de Rocaille (1993) Prince Matchabelli Aviance Night Musk Crabtree & Evelyn Wisteria Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Azzaro Twin for Women Rochas Eau Sensuelle DSH Perfumes American Beauty (Rose No. 1) Le Jardin Retrouve Jasmin Juicy Couture Peace, Love and Juicy Couture