Designeri » R S » Floral « Grupuri

ierbos
scortisoara
amar
Douce Amere Serge Lutens de dama Imagini

Douce Amere de Serge Lutens este un parfum Floral de dama. Douce Amere a fost lansat in 2002. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta crin, scortisoara, vanilie, iasomie, floarea tiare si pelin.

crin scortisoara vanilie iasomie floarea tiare pelin

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Douce Amere by Serge Lutens.

Douce Amere Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Douce Amere sau cum nu as plati pretul pentru ca in 10 min nu mai simt nici macar un iz de parfum...nu ca m-ar fi dat pe spate la inceput,nu,nici nu stiu sa il descriu pentru ca nu il simt aproape deloc.Nu inteleg rostul achizitionarii unui parfum caruia nu-i poti simti notele.Ori e ph-ul meu pretentios,ori aceasta licoare chiar nu se simte.

Este cel putin un oriental-floral, daca nu un oriental-lemnos, ca gen... nicidecum un floral simplu, asa cum este el listat. Este un parfum moale, balsamic, ambrat, dulceag si usor amarui de la pelin. Simt flori albe, dar foaaaarte suave, invaluite in cate un strop de vanilie si scortisoara si doar aromate usor cu pelin. Siajul este moderat-redus,iar persistenta este moderata. Parfumul este discontinuat. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Douce Amere fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Douce Amere, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Douce Amere dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Douce Amere de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Amarige Burberry Tender Touch Romeo Gigli G Gigli L`Occitane en Provence Eau des 4 Reines The Different Company Bois d`Iris Gres Cabotine Sensuelle DL & Co Angels Trumpet Les Parfums de Rosine Rosa Flamenca Maitre Parfumeur et Gantier Rose Opulente Kate Moss Wild Meadow Donna Karan Iris The Different Company Un Parfum d'Ailleurs et Fleurs