Designeri » R S » Oriental Lemnos « Grupuri

Feminite du Bois Serge Lutens unisex

Feminite du Bois Serge Lutens unisex

scortisoara
Feminite du Bois Serge Lutens unisex Imagini Feminite du Bois Serge Lutens unisex Imagini Feminite du Bois Serge Lutens unisex Imagini

Feminite du Bois de Serge Lutens este un parfum Oriental Lemnos unisex. Feminite du Bois a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Notele de varf sunt cedru de Virginia, scortisoara, prune si piersica; notele de mijloc sunt cuisoare, ylang-ylang, violeta, floare de portocal african, ghimbir si trandafir; Notele de baza sunt vanilie, mosc, lemn de santal si rasina benzoica.

cedru de Virginia scortisoara prune piersica

cuisoare ylang-ylang violeta floare de portocal african ghimbir trandafir

vanilie mosc lemn de santal rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Feminite du Bois by Serge Lutens.

Dolce Vita
Feminite du Bois

Feminite du Bois Recenziile parfumurilor

Un parfum lemnos si condimentat, ce are in prim-plan nota de scortisoara, ce imbraca piersici si prune delicioase. Desigur, se mai simt si alte note, precum cuisoarele, ghimbirul, dar in plan secund. Si mie imi pare ca se aeamana mult cu Dolce Vita al lui Dior, cu varianta actuala.
Parfumul este aspru si poate fi purtat si de barbati , insa este putin dulce, de aceea trebuie testat. Ma cam dezamageste siajul mic si persistenta moderata, in rest, este un parfum frumos!
Evaluare: 7,5/10

Cu ceva ani buni in urma testam de cate ori prindeam ocazia Feminite du Bois varianta produs de Shiseido. Nu ma intrebati de ce nu l-am cumparat pe acela, nici eu nu-mi pot raspunde...Se gasea inca in parfumerii in 2008, cand deja pasiunea mea pentru parfumuri era asumata. Ideea e ca Feminite du Bois Shiseido nu a fost transferat fidel in flaconul Serge Lutens, cred ca o buna parte din ceara de albine si din santal s-au prelins in exterior. Parfumul actual, disponibil in gama Lutens este din aceasta cauza mai putin complex fata de cel precedent, insa, are aceeasi caldura. Un parfum dulce-lemnos in care predomina aroma prunelor date in parg si scortisoara. Cele doua note sunt asezate pe un pat din ace de brad si lemn proaspat despicat. Parfumul acela cald de rumegus mixat cu cel de prune si scortisoara converg intr-o baza placuta si destul de cremoasa cu multe rasini. Problema e ca ai ocazia doar in lunile geroase sa-l porti. Dar la fel pateai si de luai varianta Shiseido. Si sa nu uitam, avem Dolce Vita de Dior mereu ca alternativa.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Feminite du Bois fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Feminite du Bois, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Feminite du Bois dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Feminite du Bois de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Serge Lutens Datura Noir Juliette Has A Gun Lady Vengeance Prada Infusion d'Iris Christian Dior Dune Robert Piguet Fracas Atelier Cologne Vanille Insensee Lorenzo Villoresi Teint de Neige Caron Aimez - Moi Frederic Malle Carnal Flower Guerlain Samsara Eau de Parfum Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue The Different Company Sublime Balkiss Serge Lutens Jeux de Peau Byredo Bal d'Afrique Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain L'Heure Bleue Guerlain Shalimar Keiko Mecheri Loukhoum Serge Lutens Ambre Sultan