Designeri » R S » Oriental Lemnos « Grupuri

Fille en Aiguilles Serge Lutens unisex

Fille en Aiguilles Serge Lutens unisex

Fille en Aiguilles Serge Lutens unisex Imagini Fille en Aiguilles Serge Lutens unisex Imagini

Fille en Aiguilles de Serge Lutens este un parfum Oriental Lemnos unisex. Fille en Aiguilles a fost lansat in 2009. Parfumul prezinta vetiver, frunza de dafin, pin, condimente, tamaie, pin balsamic si fructe uscate.

vetiver frunza de dafin pin condimente tamaie pin balsamic fructe uscate

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fille en Aiguilles by Serge Lutens.

Arso
Armani Prive Cologne Spray Bois d'Encens

Fille en Aiguilles Recenziile parfumurilor

andred
andred

La inceput gin, gin si iar gin. Insa dupa cateva minute nota dominanta de conifere se retrage usor in umbra, lasand locul tamaiei si condimentelor. De aceea aproape ca reusise sa-mi faciliteze acea "regresie temporala" precum Bois d'Encens de la Armani. Are aproape aceleasi ingrediente insa in dozaje diferite. Nota dominanta aici va ramane cea de conifere secondata de condimente. Daca la Bois D'Encens intreaga poveste se petrecea intre lespezile afumate ale unei biserici vechi, aici parfumul ilustreaza la suprafata o plimbare printr-o padure de conifere cu arbusti de ienupar sub radacinile carora, in adancurile creatiei, ard mocnit muguri de tamaie si mirodenii picante, al caror fum scalda intregul peisaj.
O creatie ce poate intra usor in categoria parfumurilor mistice, chiar ambientale, altaturi de Bois D'Encens sau Sahara Noir.

lilidana
lilidana

Un parfum superb. De cate ori imi dau cu el nu ma pot abtine sa imi tot adulmec incheietura. Din pacate nu este un parfum suportat usor de catre cei din jur. Cu toate astea il iubesc si il port pentru bucuria mea, ori de cate ori am ocazia.

Un parfum extrem de masculin, in care simt bine tamaia, pinul si condimentele spicy. Nu cred ca da rau pe un barbat, insa nu as vedea o femeie purtandu-l, deoarece are acel aer foarte aspru, chiar inecacios. Siajul este foarte bun, iar persistenta este buna.
Nota mea: 4/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Fille en Aiguilles fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Fille en Aiguilles, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fille en Aiguilles dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fille en Aiguilles de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Montale White Aoud Givenchy Pi Boadicea the Victorious Ardent Xerjoff More Than Words Frederic Malle Portrait of a Lady Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel MDCI Parfums Invasion Barbare Tom Ford Noir de Noir Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Dior Homme Intense Cartier Must de Cartier Annick Goutal Nuit Etoilee Eau de Parfum Hermes L’Ambre des Merveilles Acqua di Parma Acqua di Parma Iris Nobile L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi WIDIAN IV Sospiro Perfumes Accento Lubin Akkad MDCI Parfums Cuir Garamante