Designeri » R S » Oriental Condimentat « Grupuri

Five O`Clock Au Gingembre Serge Lutens unisex

Five O`Clock Au Gingembre Serge Lutens unisex

scortisoara
Five O`Clock Au Gingembre Serge Lutens unisex Imagini Five O`Clock Au Gingembre Serge Lutens unisex Imagini

Five O`Clock Au Gingembre de Serge Lutens este un parfum Oriental Condimentat unisex. Five O`Clock Au Gingembre a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Notele de varf sunt ceai si bergamot; notele de mijloc sunt ghimbir, scortisoara si note lemnoase; Notele de baza sunt cacao, miere, ambra, paciuli si piper.

ceai bergamot

ghimbir scortisoara note lemnoase

cacao miere ambra paciuli piper

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Five O`Clock Au Gingembre by Serge Lutens.

Five O`Clock Au Gingembre Recenziile parfumurilor

Este un aromatic, la care imi place doar inceputul... Miroase a ceai negru de calitate exceptionala la inceput, amestecat cu ceva note de lamaie, plusun iz fantastic pudrat, ce se regaseste doar la parfumurile de nisa. Mi-am zis ca acesta imi va placea extraordinar de mult. Insa.... surpriza! Dupa vreo 10 minute vine o nota extrem de realistica de ghimbir dulce, piperat, dar acest ghimbir este cumva dus la extrem, ca si cum as sta cu nasul in seva lui, iar parfumul nu mai imi place. Vad ca nu ma impac preabine cu ghimbirul in parfumerie... Abia catre final se indulceste un pic si nu mai este asa piperat, insa imi pare un parfum destul de gretos... Siajul este moderat, iar persistenta este buna. Nota mea: 6/10

Addict
Addict

"Plimbările" mele prin parfumerii în căutarea unui parfum floral-lemnos(mai mult lemnos)pe care să-l port în toamna aceasta nu au dat roade,așa că m-am hotărat să încerc unul condimentat,unisex.
Și aici trebuie să-ți mulțumesc ție,Hertha,pt.că ai descris atat de frumos "Five O'clock Au Gingembre".
Eu percep doar ceaiul în deschidere,apoi mult,mult ghimbir care,între-adevăr,nu este aspru,dar îl face masculin.Tarziu încep notele vanilate,lemnoase și ambra,care-l îndulcesc și il "efeminează".
Aș fi vrut să percep și ciocolata aceea amăruie(preferata mea în materie de ciocolaterie),dar nu s-a întamplat.
Parfumul are o persistență bună(nu exagerată)și rămane aproape de piele.
Acum,că au început ploile,îl voi purta cu mare drag!

manuelag
manuelag

nu obisnuiesc sa fiu negativa, poate o sa-l mai incerc o data, insa nu pot spune ca m-a atras in vreun fel...da, cred ca destul de apropiat de stilul englezesc, usor scortos, fara un motiv anume...mai incercam...
Edit: a doua încercare a fost mai reusita. Imi plac nuantele lui aromate, dar pe mine nu persista nici 3 ore....

eu_alin1
eu_alin1

Un parfum superb,aromat si gurmand.
Are o eleganta aparte si este foarte deosebit,o capodopera olfactiva!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Five O`Clock Au Gingembre fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Five O`Clock Au Gingembre, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Five O`Clock Au Gingembre dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Five O`Clock Au Gingembre de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense By Kilian Back to Black Parfumerie Generale PG10 Aomassai Serge Lutens Chergui Lorenzo Villoresi Teint de Neige Givenchy Hot Couture Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Frederic Malle Musc Ravageur Cartier Baiser Vole Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Dune L`Artisan Parfumeur Havana Vanille Serge Lutens Nuit de Cellophane Robert Piguet Visa 2007 Serge Lutens Datura Noir Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Bois 1920 Vento di Fiori Bottega Veneta Bottega Veneta Frederic Malle Portrait of a Lady DSQUARED² She Wood Golden Light Wood