Designeri » R S » Floral « Grupuri

Fleurs d'Oranger Serge Lutens de dama

Fleurs d'Oranger Serge Lutens de dama

tuberoza
Fleurs d'Oranger Serge Lutens de dama Imagini Fleurs d'Oranger Serge Lutens de dama Imagini Fleurs d'Oranger Serge Lutens de dama Imagini Fleurs d'Oranger Serge Lutens de dama Imagini

Fleurs d'Oranger de Serge Lutens este un parfum Floral de dama. Fleurs d'Oranger a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta iasomie, floare de portocal, trandafir alb, tuberoza indiana, citrice, trandafir japonez, nucsoara si chimion.

iasomie floare de portocal trandafir alb tuberoza indiana citrice trandafir japonez nucsoara chimion

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleurs d'Oranger by Serge Lutens.

Orangers en Fleurs

Fleurs d'Oranger Recenziile parfumurilor

marmar
marmar

Un parfum mult prea opulent si sufocant , cum zice si timi , nu ma atrage din păcate ,nu e pe placul meu. Este acum pe lista celor pe care vreau sa le mărit ,trebuie sa fiu onesta si sa recunosc , uneori m- am cam pripit .

Un parfum puternic, floral, cu personalitate. Desi el se vrea a mirosi a floare de portocal, pentru nasul meu ea nu este cea predominanta, decat in deschiderea parfumului, cand se simte un miros citric foarte pronuntat. Este momentul in care floarea de portocal, acompaniata de fructe citrice este cea mai bine sesizabila. Nu trece mult timp si se simt bine iasomia, tuberoza, iar floarea de portocal trece intr-un plan secund, dar nu dispare. Este deci un trio floral, ce se mentine pana la finalul parfumului. Acest trio este asprit pe alocuri de semintele de chimen.
Parfumul s-ar putea sa nu placa nasucurilor firave, este creat pentru cei ce sunt obisnuiti cu parfumuri foarte opulente. Siaj si persistenta bune. Evaluare: 8/10

timi79
timi79

Pentru mine e mare dezamagire e acest parfum. Ma asteptam la un parfum care ma pluteste in gradinile orientale din Maroc, care e o sursa de inspiratie intotdeauna pt maestrul SL.
Cand il pulverizez pe mine, se deschide cu acorduri ce citrice combinat cu floare de portocal. E ceva de vis in aceasta faza, chiar m-as scalda in el in fiecare zi.....daca ar ramane asa....Dar : nu tine nici 5 minute asa, si duspare toata frumusetea, dandu-si locul unui buchet de flori SUFOCANT! Mare inghesuiala, dar tuberoz si iasomia sunt fruntasii. Asa ramane vreo 2-3 ore , dupa ce treptat devine foarte sapunos ! Nu ramane nimic special, doar un trandafir simplu, comun. Deci, noi nu ne iubim :(
Siaj si persistenta moderata.

Fleurs d'Oranger by Serge Lutens 3.62 out of 5 based on 17 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Fleurs d'Oranger fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Fleurs d'Oranger, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleurs d'Oranger dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleurs d'Oranger de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Robert Piguet Fracas Juliette Has A Gun Lady Vengeance Frederic Malle Carnal Flower Maison Francis Kurkdjian APOM Pour Femme Keiko Mecheri Loukhoum Serge Lutens Datura Noir Serge Lutens Feminite du Bois By Kilian Beyond Love Frederic Malle Musc Ravageur Lorenzo Villoresi Teint de Neige By Kilian Back to Black Lubin Korrigan Comme des Garcons Daphne Annick Goutal Un Matin d`Orage Chanel Chanel N°5 Serge Lutens Jeux de Peau Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Cartier Baiser Vole Atelier Cologne Vanille Insensee Etat Libre d`Orange Divin`Enfant