Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Fleurs de Citronnier Serge Lutens unisex

Fleurs de Citronnier Serge Lutens unisex

miere
tuberoza
Fleurs de Citronnier Serge Lutens unisex Imagini Fleurs de Citronnier Serge Lutens unisex Imagini Fleurs de Citronnier Serge Lutens unisex Imagini Fleurs de Citronnier Serge Lutens unisex Imagini

Fleurs de Citronnier de Serge Lutens este un parfum Oriental Floral unisex. Fleurs de Citronnier a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Notele de varf sunt floare de lamai, petit grain si nucsoara; notele de mijloc sunt neroli, tuberoza si miere; Notele de baza sunt mosc, stanjenel si styrax.

floare de lamai petit grain nucsoara

neroli tuberoza miere

mosc stanjenel styrax

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleurs de Citronnier by Serge Lutens.

Casta Diva
Oesel

Fleurs de Citronnier Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Recenzie dupa varianta solida:
Fleurs de Citronnier e un parfum pe care doresc, cu ardoare, sa-l testez de vreun an de zile. Intre timp am citit atatea recenzii despre el incat am reusit sa-mi fac o imagine destul e apropiata de realitate si nu m-a surprins foarte mult.
Debuteaza cu niste note extrem de sapunoase care se simt ca si cum ti-ai baga nasul intr-un sapun nou.
Notele astea sapunoase se mai potolesc dupa o jumatate de ora dar nu dispar iar parfumul incepe sa miroasa foarte placut si vesel a flori de portocal aerisite, tuberoza cuminte si cred eu, flori de lamai.
O sa caut, cu siguranta, sa testez si varianta lichida dar sapuneala aia ma face, totusi, sa nu ard de nerabdare.

Am observat ca putinele parfumuri, care au macar un strop de floare de lamai, imi plac. Floarea de lamai pare sa aiba dulceata florii de portocal dar nu copleseste, este mai aerisita. Pacat ca se foloseste atat de putin in parfumerie.

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Constat ca, macar in acest parfum, floarea de lamai este mult mai putin sufocanta pt. mine decat cea de portocal. Astfel, ea imi permite sa suport notele de varf pana la disparitia lor, cand parfumul devine, pt. mine, cu adevarat minunat. Deci, sub pacla de flori de pom citric, se ascunde o delicatete florala rara, in care tuberoza este temperata de un amestec de prospetime, dulceata si condimente care, ca ansamblu ma cucereste fara rezerve. Nu-mi trezeste multe asociatii subiective, nici nu sunt puternice. E doar ca un voal delicat, dar cu substanta, ca tesatura de panza topita, care ma face sa ma simt bine. De ce sa vreau mai mult?
Siaj mediu/longevitate peste medie (si dupa somnul de noapte)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Fleurs de Citronnier fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Fleurs de Citronnier, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleurs de Citronnier dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleurs de Citronnier de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Boucheron Boucheron Robert Piguet Fracas Carla Fracci Giselle Etat Libre d`Orange Jasmin et Cigarette D`Orsay Tilleul Thierry Mugler Angel Aqua Chic Thierry Mugler Alien Aqua Chic Juliette Has A Gun Citizen Queen Thierry Mugler Womanity Dolce&Gabbana The One Givenchy Organza Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Azzaro Eau Belle D'Azzaro Thierry Mugler Innocent Rock Escada Escada Rockin' Rio 2011 Hermes Un Jardin Apres la Mousson Cartier Le Baiser Du Dragon Boucheron Boucheron Femme Baccarat Limited Edition Ellen Tracy Linda Allard Christian Dior Poison Tendre