Designeri » R S » Oriental « Grupuri

Fumerie Turque Serge Lutens unisex

Fumerie Turque Serge Lutens unisex

tabac
miere
Fumerie Turque Serge Lutens unisex Imagini Fumerie Turque Serge Lutens unisex Imagini Fumerie Turque Serge Lutens unisex Imagini

Fumerie Turque de Serge Lutens este un parfum Oriental unisex. Fumerie Turque a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta miere, boabe de ienupar, boabe de tonka, musetel, paciuli, vanilie, trandafir turcesc, strugurei rosii, tutun, styrax si piele intoarsa.

miere boabe de ienupar boabe de tonka musetel paciuli vanilie trandafir turcesc strugurei rosii tutun styrax piele intoarsa

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fumerie Turque by Serge Lutens.

Fumerie Turque Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

Imi cer scuze iubitorilor acestui parfum, nu vreau să jignesc pe nimeni, iar gusturile nu se discuta, dar eu voi scrie părerea mea subiectivă.
Mi-ar fi plăcut foarte mult să simt tutunul în Fumerie Turque, însă tot ce îmi evocă mie acest parfum este secția de urologie a spitalului. Ulterior, după ce se mai domoleste, părăsim secția de urologie, dar rămânem în spital. Există un miros specific intr-un spital mare, nu ştiu exact de la ce vine, dar din punctul meu de vedere, Christopher Sheldrake l-a redat exact, amestecând puțin tutun, paciuli, miere, pielărie şi alte trăsnăi.

Un parfum superb cu miros predominant de tabac si miere. Este un parfum opulent, cu adevarat unisex, (poate cam dulce pentru barbati) dens, cu siaj moderat si persistenta excelenta! Desigur, mai simt si note usoare de trandafir, paciuli si piele intoarsa, care echilibreaza mirosul parfumului, ii dau rotunjime, eleganta si rafinament. Parfumul este creat in stilul casei Lutens, insa aduce ca stil si cu creatiile din colectia privata Tom Ford! Are insa si o nota usor animalica, asadar, recomand testarea in prealabil, inaintea achizitionarii. Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Fumerie Turque fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Fumerie Turque, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fumerie Turque dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fumerie Turque de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain MDCI Parfums Cuir Garamante J.F. Schwarzlose Berlin Rausch Profumum Roma Battito d`Ali Serge Lutens Ambre Sultan Sospiro Perfumes Erba Pura Christian Dior Fahrenheit Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Dior Homme Intense Tauerville Vanilla Flash Nasomatto Black Afgano Frederic Malle Carnal Flower Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Soir Guerlain Bois d'Armenie Guerlain Jicky WIDIAN IV Carner Barcelona Cuirs