Designeri » R S » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Gris Clair Serge Lutens unisex

Gris Clair Serge Lutens unisex Imagini Gris Clair Serge Lutens unisex Imagini Gris Clair Serge Lutens unisex Imagini

Gris Clair de Serge Lutens este un parfum Lemnos Floral Mosc unisex. Gris Clair a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta stanjenel, boabe de tonka, ambra, lavanda, note lemnoase si tamaie.

stanjenel boabe de tonka ambra lavanda note lemnoase tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gris Clair by Serge Lutens.

Fourreau Noir

Gris Clair Recenziile parfumurilor

Imi plac parfumurile cu lavanda, poate pentru ca nu prea se fac pentru femei. Acesta fiind unisex, am avut ocazia sa il testez si apoi sa il am in colectie.
Incepe cu o lavanda racoritoare si frumoasa, moment in care parfumul imi pare masculin. Dupa ceva timp, simt bine boabele de tonka, ce invaluie lavanda cu dulceata lor suava si migdalata, iar parfumul se transforma pe pielea mea intr-un gurmand frumos, dar nu prea dulce. Tamaia o simt doar ca o adiere, poate mi-ar fi placut sa simt mai multa, pentru pielea mea, acest parfum este un gurmand-aromat. Nota suava de iris nu il face pudrat, ci doar ii da un "touch" elegant. Catre final, parfumul devine si usor ambrat, dar nu-si pierde latura gurmanda. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 8/10

timi79
timi79

Pentru mine acest parfum nu spune absolut Nimic. E foarte liniar, in afara de lavanda nu se simte nimic alceva pe pielea mea. Ceea ce nu ma satisface :) Dupa parerea mea nu este o creatie chiar reusita....Nici siajul, nici longevitatea nu e buna. Nota mea 4/10.

ala2006
ala2006

Combinatia de lavanda si tamaie e dezastru pe pielea mea. Mi se pare extrem de aspru si masculin. Pe undeva pe drum se transforma in parfumul barbatesc Invictus al lui Paco Rabanne pe care nici eu, nici sotul nu-l suportam.
Ramane un mare nu in dreptul acestui parfum.

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Incercat in primavara, nu s-a potrivit deloc cu pielea sau/si starea mea sufleteasca, avea ceva lemnos care ma deranja.
Acum, pe caldura mare, e o adevarata binefacere racoritoare, in care combinatia patrunzatoare si totodata cu proiectie de anvergura dintre lavanda si tamaie actioneaza exact ca o pastila de menta sau ca un spray cu ulei de menta. Un parfum care raspandeste in jur o pojghita de gheata, ca o rasuflare a Craiesei Zapezii, indulcita de putina ambra, cat sa-i faca adierea mangaietoare si nu taioasa. Efectul givrat este amplificat de o pudra destul de moale de iris. E un adevarat unisex, insa eu il simt foarte aproape de sufletul meu si mi-ar displace la un barbat, pentru ca eu il resimt ca pe o senzatie de forte recapatate dupa canicula intr-o camera rece, cu un aer prea transparent, prea eteric pentru a-l asocia cu masculinitatea.
Pentru cand te moleseste caldura toropitoare E PERFECT! Iar seara merge bine si stratificat cu Io de la La Perla!!

Gris Clair by Serge Lutens 3.60 out of 5 based on 16 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Gris Clair fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Gris Clair, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gris Clair dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gris Clair de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Frederic Malle Musc Ravageur The Different Company Sublime Balkiss Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette By Kilian Back to Black Pierre Balmain Ambre Gris Tom Ford Noir de Noir Frederic Malle Carnal Flower Christian Dior Dune Cartier Baiser Vole Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Serge Lutens Bas de Soie Lorenzo Villoresi Teint de Neige Serge Lutens Chergui Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Robert Piguet Visa 2007 Juliette Has A Gun Citizen Queen Maison Francis Kurkdjian Oud Lalique Encre Noire Pour Elle