Designeri » R S » Oriental Lemnos « Grupuri

Jeux de Peau Serge Lutens unisex

lactonic
fin condimentat
Jeux de Peau Serge Lutens unisex Imagini

Jeux de Peau de Serge Lutens este un parfum Oriental Lemnos unisex. Jeux de Peau a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt lapte si grau; notele de mijloc sunt nuca de cocos, lemn dulce si imortela; Notele de baza sunt osmanthus, caisa, condimente, lemn de santal, note lemnoase si ambra.

lapte grau

nuca de cocos lemn dulce imortela

osmanthus caisa condimente lemn de santal note lemnoase ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jeux de Peau by Serge Lutens.

Santal Blanc
Praline de Santal
Santal Majuscule
Rima XI

Jeux de Peau Recenziile parfumurilor

Maya12
Maya12

Un puf si un hohot de ras, miros a prajiturica. Nu stiam ca parfumul poate avea si efect ilar, mi-e drag pentru asta.L-as asorta la o bluza rosie cu fulgi de nea.Asta a fost recenzia primului minut olfactiv. Mai vedem si dupa. :)

andrasb
andrasb

Prima testare, prima impresie: pe mine miroase a orez cu curry. Sau ma rog, a grau, cus-cus, tarate... cu curry  Undeva, in fundal, parca se ascunde o urma de parfum (poate lemnul de santal incearca sa iasa la suprafata sau o idee de nuca sau alune sau caju), dar care nu reuseste sa treaca de mirosul de bucatarie de camin studentesc din UK, dimineata la ora 8.30, cand colegii asiatici isi pregatesc micul dejun )

Evolutie : cand se mai domoleste curry-ul, ramane o aroma pralinata, cam ca raionul din supermarket unde se vand pliculetele cu diverse esente pentru prajituri. Nu am detectat vreo urma de "parfum". Cred ca l-as putea folosi ca aroma de camera... Dar... trebuie sa recunosc ca este interesant si inedit, chiar frumos in felul lui!

Este un parfum oarecum asemanator cu Praline de Santal, in special in notele de varf cu acele arome atat de realistice de alune prajite, insa PdS primeste apoi acel ton proeminent de santal care il virilizeaza, in timp ce JdP devine tot mai savuros si implicit mult mai feminin. Am putini prieteni interesati ca mine de parfumuri si daca ne aflam in oras si atingem tema parfumurilor imi place la maxim sa-i uimesc cu un parfum inedit poftindu-i la o sesiune de testari. JdP a fost pana acum un succes maxim chiar si pentru ei, cei obisnuiti numai cu parfumuri clasice. Asta pentru ca desi miroase inedit pentru un parfum, JdP iti aminteste de ceva familiar, exact de aromele din casa: un bol cu cereale, alunele din prajiturile care parfumeaza toata casa de Sarbatori, lapte, fructe. O aroma calda si placuta, intima. Putin miroase si a piele frageda de copil. E un parfum deosebit de frumos, e altceva...si te poate converti dintr-un amator de parfumuri intr-un impatimit al acestora.

Un parfum cu un miros cald de lapte, nuci, grau, vanilie... Este un parfum intim, de o blandete aparte! Simt si ceva caise, un strop de cocos si lemn de santal. Parca toate notele converg spre atmosfera intima de care vorbeam. Siajul est moderat iar persistenta este ok. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Jeux de Peau fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Jeux de Peau, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jeux de Peau dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jeux de Peau de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Frederic Malle Musc Ravageur The Different Company Sublime Balkiss Comme des Garcons Daphne Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Robert Piguet Fracas Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Frederic Malle Carnal Flower Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Serge Lutens Feminite du Bois Guerlain L'Instant de Guerlain Xerjoff Lira Guerlain L'Heure Bleue Byredo Bal d'Afrique Tom Ford Noir de Noir Juliette Has A Gun Lady Vengeance Amouage Amouage Lyric Woman Atelier Cologne Vanille Insensee Frederic Malle Lipstick Rose Montale Chocolate Greedy