Designeri » R S » Oriental Lemnos « Grupuri

L'Eau Froide Serge Lutens unisex

L'Eau Froide Serge Lutens unisex Imagini L'Eau Froide Serge Lutens unisex Imagini L'Eau Froide Serge Lutens unisex Imagini

L'Eau Froide de Serge Lutens este un parfum Oriental Lemnos unisex. L'Eau Froide a fost lansat in 2011. Parfumul prezinta olibanum, apa de mare, mosc, vetiver, menta, tamaie, piper si ghimbir.

olibanum apa de mare mosc vetiver menta tamaie piper ghimbir

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L'Eau Froide by Serge Lutens.

L'Eau Froide Recenziile parfumurilor

Un parfum iarasi rece, dar de aceasta data foarte mentolat, plus nota evidenta de tamaie. Este mai mult masculin decat unisex, dar este extrem de creativ, poate usor "creapy", insa foarte potrivit si acesta pentru vara. Siaj si persistenta bune. Evaluare: 8/10

Brrr ma ia cu fiori. Parfum lugubru si sinistru, rece ca lespedea din cripta. Nici moarta n-as purta asa ceva. Recomandabil pentru priveghi, sedinte de spiritism, Halloween. Factor erotic nul. M-am simtit inconfortabil cand l-am testat, contine in cantitati industriale notele pe care le evit de obicei, olibanum de exemplu. E minunat ca accent subtil in baza parfumurilor orientale, dar atat!
Cand e predominant ca in L`Eau Froide si se amesteca si cu celelalte note reci de tamaie, lamaie, menta, sare marina, zic pas. Iubesc majoritatea creatiilor Lutens, asa ca o exceptie nu clatina cu nimic admiratia mea pentru acest brand.

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Acest parfum ma face sa fiu indiscreta. Pentru ca prietenul meu nu poarta decat Egoiste de la Chanel. Dar, dupa ce a incercat o mostra de L'Eau Froide si l-a dorit instantaneu!
Experienta subiectiva (Creatiile D-lui Lutens nu se miros, nici se experimenteaza, Ele SE TRAIESC) e a fiecaruia, iar prietenul meu s-a trezit catapultat cu 20 de ani in urma, in adolescenta sa, strabatand seara-noaptea un drum de sosea, ce serpuieste pe malul Mediteranei grecesti de vest. E intuneric afara, dar e lumina in simturi. In aer se imbina aromele maretei mari cu ale ierburilor si tufisurilor aromate (menta, cimbrisor...), usor infrigurate de briza. E liniste si stelele clipesc, clare si indepartate. Cerul e sus, iar el, omul, e pamantean si mic si vremelnic...
Iar mie imi dau lacrimile, de emotiile lui...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens L'Eau Froide fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens L'Eau Froide, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L'Eau Froide dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L'Eau Froide de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Musc Ravageur Christian Dior Dune Annick Goutal Ambre Fétiche Agent Provocateur Agent Provocateur Thierry Mugler Womanity Miller Harris Figue Amere Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Annick Goutal Mon Parfum Cheri, par Camille Bois 1920 Relativamente Rosso Givenchy Organza Indecence Agent Provocateur L'Agent The Different Company Sublime Balkiss Lorenzo Villoresi Teint de Neige Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte John Galliano John Galliano Juliette Has A Gun Lady Vengeance Etat Libre d`Orange Divin`Enfant L`Artisan Parfumeur Premier Figuier Extreme Christian Dior Hypnotic Poison Parfum d`Empire Aziyade