Designeri » R S » « Grupuri

L`orpheline Serge Lutens unisex

L`orpheline Serge Lutens unisex

Vreau: 2

L`orpheline Serge Lutens unisex Videouri L`orpheline Serge Lutens unisex Videouri
L`orpheline Serge Lutens unisex Imagini L`orpheline Serge Lutens unisex Imagini

L`orpheline de Serge Lutens este un parfum unisex. Acesta este un parfum nou L`orpheline a fost lansat in 2014. Parfumul prezinta tamaie si mosc.

tamaie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L`orpheline by Serge Lutens.

L`orpheline Recenziile parfumurilor

radumihail
radumihail

Fiindca tocmai am facut o mica recenzie lui Fou d'Absinthe care imi da acceasi senzatie nepamanteana cand il miros, am zis ca e cazul sa ii ofer si lui l'Orpheline una. E un parfum diferit, misterios, cald-rece as putea spune, masculin in deschidere, usor spre feminin in drydown, cu un siaj si o persistenta destul de bune (dar nu suficient de bune pentru mine insa acesta nu este un lucru care sa-i scada prea multe puncte avand in vedere compozitia olfactiva exceptionala. Ofera un vibe de biserica (tamaie "afumata") ce duce cu gandul la piatra de mormant sau ceva de genul asta :))), tamaie care este usor incalzita de mosc. E parfumul pe care l-ar purta Gomez Addams, suficient de rece cat sa-i defineasca personalitatea si suficient de cald cat sa-i tradeze dragostea pentru Morticia :)) O compozitie eleganta, diferita, marca Serge Lutens. De-ar proiecta si persista o idee mai mult...

Voi deja poate stiti ca eu ador tamaia in parfumuri, asadar, nu avea cum sa nu imi placa acest parfum! Este tot numai tamaie! Este o tamaie smoky, nu rece, ci usor condimentata, ca si cand ar contine un strop de paciuli, este o tamaie calda, aromata, parca ar fi aprinsa. Moscul o face si un pic pudrata. Imi pare insa putin chimic ca si miros. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens L`orpheline fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens L`orpheline, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L`orpheline dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L`orpheline de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup
Paolo Gigli Grecale Profumum Roma Patchouly Six Scents Six Scents 2 Bernhard Willhelm: Wicken 3000 Jean Paul Gaultier Le Male Kilt Pacifica Brazilian Mango Grapefruit Nicolas Danila Arabian Gardens Profumum Roma Oxiana Essentially Me La Joupe Otto Kern Spring Edition Woman Jalaine Vanilla Gap Core Ferrari Scuderia Ferrari