Designeri » R S » Oriental Condimentat « Grupuri

La Myrrhe Serge Lutens de dama

La Myrrhe Serge Lutens de dama

La Myrrhe de Serge Lutens este un parfum Oriental Condimentat de dama. La Myrrhe a fost lansat in 1995. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta mosc, iasomie, lotus, lemn de santal, ambra, mandarina, smirna, migdale, piper, miere alba si condimente.

mosc iasomie lotus lemn de santal ambra mandarina smirna migdale piper miere alba condimente

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about La Myrrhe by Serge Lutens.

Myrrhe & Merveilles

La Myrrhe Recenziile parfumurilor

Dupa nasul meu (poate defect), acest parfum miroase lemnos-mentolat, dar rece, foarte asemanator cu mirosul aldehidelor, mai ales la inceput. Mai tarziu parfumul se mai rotunjeste putin, dar mirosul aldehidic se mentine destul de evident. Parfumul nu este rau, dar imi aduce aminte de creatiile vintage, aldehidice. In notele de baza simt bine o nota de santal care face parfumul lemnos-cremos. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 6/10

nelly_rose
nelly_rose

Am avut ocazia sa-l testez in varianta solida asa ca s-ar putea ca ceea ce am simtit eu sa nu fie chiar la fel cu varianta lichida.
Parfumul debuteaza cu note mentolate de smirna care aduc aminte de Keiko Mecheri - Myrrhe et Merveilles. Ulterior parfumul se mai rotunjeste si se mai incalzeste, mentinandu-si nota predominanta de smirna. Din ce mi-am putut da eu seama e mai rotund decat cel al lui Keiko Mecheri.
De testat neaparat daca va place smirna, e o varianta de luat in considerare.
Imi doresc sa-l testez si in varianta lichida, pare destul de promitator.

La Myrrhe by Serge Lutens 3.50 out of 5 based on 4 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens La Myrrhe fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens La Myrrhe, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica La Myrrhe dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre La Myrrhe de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Hugo Boss Boss Soul Azzaro Oh La La Tokyo Milk Parfumarie Curiosite Honey and the Moon Ormonde Jayne Orris Noir Giorgio Armani Attitude Extreme Czech & Speake Frankincense and Myrrh Il Profvmo Osmo Scents Patchouli Noir DSH Perfumes Cafe Noir Sage Machado Amber D.S. & Durga East Mid East Neil Morris October Demeter Fragrance Holy Smoke