Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

La Religieuse Serge Lutens unisex

La Religieuse Serge Lutens unisex

La Religieuse Serge Lutens unisex Imagini La Religieuse Serge Lutens unisex Imagini

La Religieuse de Serge Lutens este un parfum Oriental Floral unisex. Acesta este un parfum nou La Religieuse a fost lansat in 2015. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta iasomie, zibeta, mosc si tamaie.

iasomie zibeta mosc tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about La Religieuse by Serge Lutens.

La Religieuse Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Iasomie ușor afumata de la tămâie, nu simt deloc civeta. Parfumul aduce un pic cu Opium Vapeurs însă e mai de calitate. Mi-a plăcut, e rafinat și purtabil și deloc edgy. Ce nu am reușit sa înțeleg este numele/conceptul cu religia pe care n-o văd pe niciunde.

În fine,probabil ca pentru a se vinde, la ce afluenta de absurdități gasesti prin parfumerii e nevoie și de zgomot ca sa poți promova un parfum, cât ar fi el de bun.

Parfumul nu are nimic de "calugarita", kinky sau nu, e un floral elegant și profund și dacă va place iasomia e demn de testat si luat in considerare.

Este un floral primavaratic si luminos, in care o iasomie cremoasa (de la mosc) detine rolul principal. Nu este insa un soliflor, pe langa iasomie mai simt si alte flori, poate o gardenie fina si alte flori albe in fundal. Culoarea parfumului m-a facut initial sa ma gandesc la un parfum mai sumbru si am crezut ca tamaia va detine rolul principal, insa... nu simt nota de tamaie deloc. Totusi parfumul imi transmite o stare de liniste, de curatenie (poate si sufleteasca), cred ca s-a vrut a se simti atmosfera linistita din cadrul manastirilor :) Din ce simt, atat de linistita este atmosfera, ca eu dupa vreun sfert de ora abia am mai simt parfumul pe mana...
Deci... un parfum soft, safe, de purtat primavara la birou :)
Siaj moderat-redus, persistenta moderata. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens La Religieuse fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens La Religieuse, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica La Religieuse dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre La Religieuse de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Van Cleef & Arpels Van Cleef Versace Versus Donna Ineke Evening Edged In Gold Puredistance I Fragonard Miranda Alfred Sung Encore Montana Parfum de Femme Benefit So Hooked on Carmella Jeanne Arthes Arthes Love Never Dies Gold Shakira S Anne Klein Anne Klein 2 Mona di Orio Musc