Designeri » R S » Oriental Condimentat « Grupuri

Mandarine Mandarin Serge Lutens de dama

Mandarine Mandarin Serge Lutens de dama

Mandarine Mandarin de Serge Lutens este un parfum Oriental Condimentat de dama. Mandarine Mandarin a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Notele de varf sunt nucsoara si portocala chinezeasca; notele de mijloc sunt mandarina, ceai si coaja de portocala; Notele de baza sunt labdanum, ambra, boabe de tonka si maciese.

nucsoara portocala chinezeasca

mandarina ceai coaja de portocala

labdanum ambra boabe de tonka maciese

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mandarine Mandarin by Serge Lutens.

Mandarine Mandarin Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

In comparatie cu alte parfumuri tenebroase de la Lutens, mie acesta mi se pare chiar decent si purtabil :). Incepe, intr-adevar, cu un miros de telina, in prima ora, dupa care se ascund, in spate, timide, portocalele. Mirosul de telina dispare insa si lasa loc unui iz amarui de coaja de portocala (parfumul nu aluneca nici o clipa in prospetimea aceea data de citrice, de obicei), iz combinat cu o tenta de ceai si ambra. Nu stiu daca l-as cumpara, dar parfumul nu mi-a displacut.
Proiectia si longevitatea sunt bune.

nelly_rose
nelly_rose

Am avut ocazia sa-l testez in varianta solida asa ca s-ar putea ca ceea ce am simtit eu sa nu fie chiar la fel cu varianta lichida.
Parfumul debuteaza cu niste note condimentate foarte puternice care, conform listei, ar fi nucsoara insa ce simt eu este telina proaspat taiata. In prima ora esti aromatizat cu ciorba de legume si te intrebi ce experiment mai e si asta. Daca vreau sa miros asa, gatesc o ciorba si ies si mai ieftin si cu burta plina.
Am observat apoi, cu surprindere, ca "telina" se potoleste bine de tot si ramane o aroma de ambra si portocala destul de placuta si aerisita care aduce, vag, aminte de parfumuri gen Tresor - Lancome.
Deoarece notele finale mi s-au parut destul de placute, as testa candva si parfumul lichid. Avand in vedere insa, ca e pe piata din 2006 si nu a strans prea multi admiratori pana acum, m-as mira sa-mi placa pana la urma.

Stiuuu, cu asta seamana: ati avut vreodata ghinionul sa testati pe piele un parfum expirat? De obicei pastrat in conditii favorabile parfumul nu se altereaza, dar uneori testerele din magazine isi pot deforma rau mirosul si devin amarui.
Mandarine Mandarin e exact asa, un miros amar, statut, dumnezeu stie de ce trebuia combinata biata portocala cu o tona de nucsoara, care a fost scopul si planul n-am habar, dar rezultatul e un mutant.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Mandarine Mandarin fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Mandarine Mandarin, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mandarine Mandarin dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mandarine Mandarin de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Marc Jacobs Marc Jacobs Autumn Splash Amber Montale Greyland L`Erbolario Spezie Culti Terraforte biehl parfumkunstwerke al02 Compagnia Delle Indie Asia Ginger Dust Korres Saffron Amber Agarwood Cardamom Pacifica Madagascar Spice Corine de Farme Eros Fever DSH Perfumes Sienna Nickel Suzy Panty Yves Rocher Folies de Saisons L'Humeur Nomade en Automne