Designeri » R S » Chypre « Grupuri

Muscs Koublai Khan Serge Lutens unisex

Muscs Koublai Khan Serge Lutens unisex

Muscs Koublai Khan Serge Lutens unisex Imagini Muscs Koublai Khan Serge Lutens unisex Imagini

Muscs Koublai Khan de Serge Lutens este un parfum Chypre unisex. Muscs Koublai Khan a fost lansat in 1998. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta zibeta, laudanum frantuzesc, ambra, trandafir, chimion, ambretta (nalba de mosc), paciuli, mosc natural si vanilie.

zibeta laudanum frantuzesc ambra trandafir chimion ambretta (nalba de mosc) paciuli mosc natural vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Muscs Koublai Khan by Serge Lutens.

Musc 25 Los Angeles

Muscs Koublai Khan Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

Mai am cateva mostre de la casa Lutens si pe zi ce trece simt ca devine o provocare tot mai mare si grea sa testez parfumurile lor. La casa Lutens am gasit si cateva parfumuri de care m-am indragostit iremediabil, dar pe cele mai multe nu le-am agreat sau inteles.
Am aplicat MKK pe mana si tot ce simt e un miros animalic extrem, extrem de neplacut si imi e greu sa imi imaginez cum cineva si-ar putea dori sa mearga la birou, de exemplu, parfumat asa. Cel putin impresia de debut e extrem de 'intensa' :). Ulterior parca se mai domoleste, insa in nici un caz nu il vad purtabil.
Culmea ca pe cealalta mana am Fumerie Turque, un alt parfum care m-a pus la grea incercare si care tot lucruri neplacute mi-a evocat, dar despre care voi scrie la rubrica lui.

Alexandra13
Alexandra13

Imi doresc sa testez acest parfum,din tot sufletul sper sa-l gasesc pe undeva. Pentru mine a devenit o mare provocare,chiar vreau sa simt tot acest amalgam de mirosuri.Il vreaaau.

ATENTIONARE: RECENZIE NEGATIVA!! :))))))))))
Pentru ca am ocazia, cu riscul sa nu atrag niciun balonas, am sa-mi expun parerea subiectiva despre acest parfum.
Pe pielea mea acest parfum miroase atat de animalic incat abia il pot suporta! Efectiv cand apropii nasul de incheietura, ma izbeste un miros pregnant de reziduuri fecale umane si animale, precum si un miros si mai pregnant de lichid galben-straveziu eliberat prin procesul de mictiune, de corpuri umane si animale, prin uretra.
Sotul meu l-a testat si el, insa el simte ca l-ar putea purta!
Revenind la seriozitate (nu ca pana acum nu am fost serioasa), acest parfum miroase catastrofal pe pielea mea si nu pot decat sa admir pe cei ce ii pot descoperi vreun farmec!
Siaj moderat, persistenta buna. Evauare: 1/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Muscs Koublai Khan fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Muscs Koublai Khan, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Muscs Koublai Khan dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Muscs Koublai Khan de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre
Bill Blass Basic Black Jovoy Paris Chypre Gas Gas Gres My Life Hommage a Marlene Dietrich Scents of Time Pyxis Ormonde Jayne Ormonde Man Roxana Illuminated Perfume GreenWitch CB I Hate Perfume Under the Arbor Brooksfield Brooksfield Men Parfums Bleu English Blazer Long Lost Perfume Crepe de Chine Amouage Memoir Woman