Designeri » R S » Floral « Grupuri

Nuit de Cellophane Serge Lutens unisex

Nuit de Cellophane Serge Lutens unisex

Nuit de Cellophane Serge Lutens unisex Imagini Nuit de Cellophane Serge Lutens unisex Imagini

Nuit de Cellophane de Serge Lutens este un parfum Floral unisex. Nuit de Cellophane a fost lansat in 2009. Parfumul prezinta mandarina, osmanthus, iasomie, note verzi, note fructate, garoafa, crin, mosc, migdale, note lemnoase si miere.

mandarina osmanthus iasomie note verzi note fructate garoafa crin mosc migdale note lemnoase miere

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Nuit de Cellophane by Serge Lutens.

Passenger for Women

Nuit de Cellophane Recenziile parfumurilor

dona60
dona60

Iubesc parfumurile Lutens ,acest parfum parca nu este creatia sa ,dar ce minunat este. Dintr-un amestec de flori albe ,fructe zemoase si putin mosc a creat un floral de zi cald ,prospat,vesel,ce te insoteste impresionant de mult.Ma bucur ca l-am descoperit !

Addict
Addict

Îl am de puțin timp și mă tot străduiesc să-i identific notele,dar acestea se împletesc atat de bine...parcă "curg" una din cealaltă...
Nu i-am găsit nicio "întrebuințare" afară,deocamdată...mi se pare prea minunat...așa că adorm cu el în fiecare seară,îngropandu-mi nasul în încheietura mainii.Atunci mi se pare mie că se deschide acest parfum,la căldură ,de aceea cred că se pretează a fi purtat primăvara sau în serile de vară... Iar dimineață îl găsesc tot pe mană...poate ceva mai somnoros...!

Eu simt in parfumul acesta gardenie, tuberoza, vad ca ele nu sunt listate... Gardenia imi pare cea mai proeminenta aici, plus o nota de miere. Parfumul are un aer de distinctie, parca nu te lasa sa te apropii, are un soi de raceala aristocratica, eleganta. Este un floral pur, dar se vede foarte clar amprenta Lutens si aici, are ceva hiperbolic, dus la extrem. Cu toate astea, parfumul nu este deloc greu de purtat! Pentru mine este dragoste la prima mirosire! Nota mea: 9/10

eu_alin1
eu_alin1

acest parfum este complex,rafinat,notele verzi ii dau prospetime dar o prospetime florala nu de citrice.
se simte putina dulceata de la aroma de miere care se combina perfect cu notele de crin si iasomie

Sa interpretezi misterul noptii in parfumerie presupune in opinia mea alegerea celor mai tainice si intunecate note menite sa ma transpuna intr-un univers feeric, un loc ascuns in inima unei paduri fermecate plina de flori si ierburi aromate, un loc pe care daca-l gasesti trebuie sa-i pastrezi secretul. Daca va doriti un parfum cald, invaluitor, senzual, nocturn, ei bine Nuit de Cellophane s-ar putea sa va dezamageasca, cum m-a dezamagit putin si pe mine cand l-am testat si aveam fix aceste asteptari de la el luand in considerare numele sau. Spre surprinderea mea insa, cu toate ca am fost inselata in asteptari, am descoperit cel mai diurn si mai usor de purtat parfum Lutens. De fapt, as putea spune ca este chiar un parfum atipic Lutens. Bogat in nota de iasomie, cu osmantusul stralucitor pe fundal, e un buchet de flori albe gingase cu aura cristalina si stralucitoare. Un miros original, pentru toata ziua, curat si feminin care intruneste toate calitatile la care v-ati astepta din partea casei Lutens, dar repet, nu va lasati induse in eroare de numele sau.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Nuit de Cellophane fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Nuit de Cellophane, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Nuit de Cellophane dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Nuit de Cellophane de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Robert Piguet Visa 2007 By Kilian Back to Black Christian Dior Miss Dior Le Parfum Guerlain Mon Precieux Nectar Frederic Malle Portrait of a Lady Frederic Malle Carnal Flower Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Lorenzo Villoresi Teint de Neige Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Bottega Veneta Bottega Veneta Juliette Has A Gun Lady Vengeance Serge Lutens Datura Noir Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Terry de Gunzburg Ombre Mercure Cartier Baiser Vole Amouage Honour Woman Hermes 24 Faubourg Robert Piguet Fracas Christian Dior Dior Addict Chanel Coco Noir