Designeri » R S » Oriental Vanilat « Grupuri

Rahat Loukoum Serge Lutens unisex

migdale
nuci
cirese

Rahat Loukoum de Serge Lutens este un parfum Oriental Vanilat unisex. Rahat Loukoum a fost lansat in 1998. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta mosc, boabe de tonka, vanilie, paducel, heliotrop, trandafir, migdale, aldehide, cirese, miere alba si rasina.

mosc boabe de tonka vanilie paducel heliotrop trandafir migdale aldehide cirese miere alba rasina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rahat Loukoum by Serge Lutens.

Louve
Loukhoum

Rahat Loukoum Recenziile parfumurilor

Un parfum gurmand si foarte bine realizat (doar face parte din colectia Lutens, cu sticle in forma de clopot), care pe pielea mea prezinta o migdala amaruie, combinata cu un evident miros de lichior de cirese.
Desi se spune ca acest parfum seamana foarte bine cu Loukhoum, al lui Keiko Mecheri, eu gasasc ca parfumul lui Mecheri este totusi mult mai dulce. Acesta de fata, pe pielea mea este de-a dreptul amarui si usor pudrat, iar dupa ce se domoleste liciorul de cirese, devine migdalat-rasinos.
desi parfumul este opulent, are siaj si persistenta doar moderate. Imi place mult. Evaluare: 9/10

Aproape nicio deosebire intre el si Loukhoum Mecheri. E adevarat ca am pe mine varianta de parfum solid si poate de aceea nu-i simt notele de varf.
Dulce, intoxicant de dulce si pudrat, cu usoare accente de lichior de cirese si crema de marzipan. Parca se da o lupta in el, moscul il face pudrat si mimeaza un miros curat, dar apoi vin notele gurmande care schimba repede placa si il fac lipicios si greu. Baza e usor smokey cu tamaie pe fundal, cat sa ma pacaleasca din nou ca e usa de biserica, dar stim de fapt ca-i o cadana cu buricul gol.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Rahat Loukoum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Rahat Loukoum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rahat Loukoum dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rahat Loukoum de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Puredistance Opardu Frederic Malle En Passant Boadicea the Victorious Ardent Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Ormonde Jayne Vanille d'Iris Serge Lutens Datura Noir Guerlain French Kiss Robert Piguet Alameda Sospiro Perfumes Erba Pura Juliette Has A Gun Lady Vengeance Rance 1795 Pauline Penhaligon`s Violetta Hermes L’Ambre des Merveilles Hermes Hiris Guerlain Cruel Gardenia Frederic Malle Carnal Flower Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum By Kilian Back to Black Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain