Designeri » R S » Oriental Condimentat « Grupuri

Rousse Serge Lutens unisex

Rousse Serge Lutens unisex

scortisoara
Rousse Serge Lutens unisex Imagini

Rousse de Serge Lutens este un parfum Oriental Condimentat unisex. Rousse a fost lansat in 2007. Parfumul prezinta ambra, mandarina, cuisoare, rasina, scortisoara si cedru.

ambra mandarina cuisoare rasina scortisoara cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rousse by Serge Lutens.

Rousse Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

Eu mărturisesc că parfumul acesta m-a dus cu gândul, în primele două ore, la crema aceea chinezeească de pe vremuri, în cutiuţă mică, roşie, cu care ne dădeam pentru a calma durerile de cap. Era puţin mentolată, nu mai ştiu cum se cheamă. Rousse nu e mentolat, dar m-a dus cu gândul în zona aceea, e o combinaţie ciudată de mandarină cu scorţişoară şi cuişoare în debut. E foarte gălăcios în primele ore, cam trei, dar după aceea, după ce s-au dus condimetele şi a rămas ambra, cu alte cuvinte când începea partea care îmi place mie, nu prea am mai simţit parfumul. Am testat dintr-o mostră solidă, ce-i drept, poate că în varianta lichidă parfumul se prezintă altfel.

nelly_rose
nelly_rose

Testat din varianta solida.
Parfumul este foarte fin si greu de detectat sub forma asta. Pare a fi un ceiut caldut de iarna cu scortisoara si alte condimente. E foarte aerisit, initial eu percep chiar niste note proaspete dar nu-mi dau seama ce sunt.
Cred ca e foarte placut la purtare si m-ar tenta o mostra lichida. Nu pare a fi foarte intens.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Rousse fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Rousse, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rousse dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rousse de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Karl Lagerfeld KL Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Carnation Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Arrogance Arrogance Man Penhaligon`s Endymion DSH Perfumes Amber Atelier Flou Katana La Prairie Life Threads Gold Washington Tremlett Clove Absolute Caron Poivre Giorgio Valenti P.U.R.E. Parfumerie Generale Private Collection Querelle