Designeri » R S » Floral Verde « Grupuri

Sa Majeste la Rose Serge Lutens de dama

Sa Majeste la Rose Serge Lutens de dama

miere

Sa Majeste la Rose de Serge Lutens este un parfum Floral Verde de dama. Sa Majeste la Rose a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta trandafir marocan, lemn de guaiac, cuisoare, miere alba si mosc.

trandafir marocan lemn de guaiac cuisoare miere alba mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sa Majeste la Rose by Serge Lutens.

Sa Majeste la Rose Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Mi-a ramas gandul la el inca de la prima testare in parfumerie insa mi-au trebuit cateva luni pentru a lua decizia de a-l cumpara. Ma indoiam ca un soliflor de trandafiri ar fi o alegere buna, de care nu m-as plictisi, dar s-a dovedit a fi mai mult decat un soliflor.
Un buchet verde imens de trandafiri bordo, catifelati te invaluie de la bun inceput. Trandafirul are insa ceva dulceata iar mai tarziu este acompaniat de note lemnoase, putina miere si probabil de geranium care ii da un aer aproape unisex.

Este foarte placut la purtare si nu-l percep ca pe un soliflor de trandafiri ci ca pe un parfum floral - lemnos, proaspat si elegant, chiar sexy. Nu-l consider greu de purtat, mai ales in sezonul rece. In schimb, vara, pe caldura, trandafirul acela intens poate obosi.
Siajul si persistenta sunt excelente. Parfumul se mentine o zi intreaga pe piele iar pe haine cateva zile.

O ruina de castel in inima padurii. O sala de bal goala. O tacere de mormant. In sala e un tron de fier, masiv si rece. Tulpini vanjoase de trandafiri au spart dalele podelei incolacind tronul. Au incremenit asa de secole, iar sus in varf e doar un singur trandafir. Dar ce trandafir! Majestatea Sa Trandafirul burgund pazit de spini feroce. Miroase vechi, uscat, dens si pudrat. Dominant si neimblanzit. De nu i te supui te invaluie in aldehide reci si te ingheata. Ea e MAMA. Fiica ei, La Fille de Berlin i-a mostenit profilul aspru, dar clocoteste de voluptate. Christopher Sheldracke scoate in evidenta laturile mai putin cunoscute ale trandafirului. Nu-ti da cel mai usor de purtat trandafir, din acelea sunt cu sutele. Acesta e pentru cele mai indraznete iubitoare ale acestei flori de poveste.

Parfumul incepe direct cu mirosul foaaaarte realistic al unui trandafir bordo, abia mai tarziu vine un miros lemnos foarte discret, dar si un strop de miere fina. Acestea, asa cum am spus, sunt extrem de discrete, deoarece parfumul este complet dominat de trandafirul bordo. Trebuie sa iubesti foarte mult aceasta floare, altfel acest soliflor ar putea da dureri de cap. Mie personal imi place.
De siaj si persistenta, nu mai vorbim, sunt excelente!
Nota mea: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Sa Majeste la Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Sa Majeste la Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sa Majeste la Rose dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sa Majeste la Rose de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Frederic Malle Carnal Flower Frederic Malle En Passant By Kilian Back to Black Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Puredistance Opardu Atelier Cologne Vanille Insensee Lorenzo Villoresi Teint de Neige Robert Piguet Alameda Amouage Memoir Woman Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Serge Lutens Ambre Sultan Frederic Malle Lipstick Rose Amouage Amouage Lyric Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Bottega Veneta Bottega Veneta Prada Infusion d'Iris D`Orsay Tilleul Chanel Chanel N°5