Designeri » R S » Floral « Grupuri

Tubereuse Criminelle Serge Lutens unisex

Tubereuse Criminelle Serge Lutens unisex

tuberoza
Tubereuse Criminelle Serge Lutens unisex Imagini Tubereuse Criminelle Serge Lutens unisex Imagini

Tubereuse Criminelle de Serge Lutens este un parfum Floral unisex. Tubereuse Criminelle a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta iasomie, floare de portocal, zambila, tuberoza, nucsoara, cuisoare, styrax, mosc si vanilie.

iasomie floare de portocal zambila tuberoza nucsoara cuisoare styrax mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tubereuse Criminelle by Serge Lutens.

Tubereuse Criminelle Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

Parfumul acesta e pentru iubitorii de tuberoze, nu s-a exagerat cu nimic prin alegerea numelui! :) Începe în forţă, năucitor, cu o tuberoză tăioasă, rece, pe care ar recunoaşte-o şi un novice în ale parfumeriei. Tuberoza rămâne vioara întâi până la final, deşi o iasomie foarte, foarte timidă încearcă s-o mai îmblânzească, şi chiar reuşeşte, iar cuişoarele din fundal îi dau un aer mentolat parfumului. Parfumul e frumos, mie personal nu îmi dă dureri de cap, cum am păţit cu Fracas, dar, din păcate, după câteva ore nu prea îl mai simt, îşi reduce foarte tare proiecţia.

Pfuuuu!!!!! Este chiar o tuberoza criminala, greu de inteles pentru nasurile neexperimentate! Este un parfum foarte dens, opulent, cu tuberoza amestecata cu condimente si imi creeaza un iz camforat, foarte mentolat, ca si cum arv avea si eucalipt in compozitie. De-a dreptul iti poate desfunda nasul:)))
Dupa vreo 10 minute, parfumul devine foaaarte catifelat, tuberoza nu mai are dintii ascutiti si tot acesta este momentul din care parfumul incepe sa imi placa foaaarte mult! Nu este un parfum usor de inteles, confortabil, mai ales in prima parte, insa este un parfum pentru cunoscatori, pentru cei obisnuiti cu mirosurile insolite, rebele. Siaj bun, persistenta moderata. Nota mea: 9/10

L-as trece in categoria tuberozelor bune, gen Fracas desi nu seamana deloc ca structura.Tuberoza sta in prim plan si are un luciu de marmura rece, e misterioasa si periculoasa. E captivant sa urmaresti cum se ascunde si reapare printre notele de iasomie, neroli si mirodenii. Cu timpul amestecul devine cremos, de-a dreptul onctuos. Pare crema de corp, nu parfum si imi place la nebunie. De-as fi albina as poleniza pe tuberoza asta. Ma zapaceste si ma atrage. Nota 10 si pentru nume!

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Da, e criminala! Parca-l vad pe Marat in cada, injungheat cu un pumnal de styrax in spinare, cu rasuflarea taiata de ascutisul lamei!
Pe parcusr ce parfumul se dezvolta pe piele, scenariul muteaza spre un linsaj public si, anume, prin sfasierea intre doi cai focosi, care abia asteapta sa li se dea drumul: Raceala (styraxul nucsoara) si Sufocarea (iasomia si florile de portocal). Personajul linsat este chiar ea, tuberoza, intre untais rece ca moartea si o sufocare ce-o inabusa perfid si total ca un calus. Aroma ei incearca sa rezistae intai sfasierii, intinzandu-se ca o guma de mestecat la un infinit care vine prea repede, aducandu-i sfarsitul brutal. Un amestec de arome cotradictorii, osciland intre dramatic, scuril si tragicomic, care ma duce cu gandul la tensiunea absurda, macabra si sofisticata a picturilor lui Dali. Nimic pentru iubitorii gingasi de flori aromitoare, nimic pentru cei ce cauta sa se imbete in liniste cu opiumul tuberozei, asa cum, de exemplu, e posibil in Datura Noir!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Tubereuse Criminelle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Tubereuse Criminelle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tubereuse Criminelle dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tubereuse Criminelle de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Annick Goutal Un Matin d`Orage Prada L`Eau Ambree Serge Lutens Bas de Soie Agent Provocateur Agent Provocateur Prada Infusion d'Iris Robert Piguet Rose Perfection Frederic Malle Une Rose Gucci L'Arte di Gucci Hermes Hiris Guerlain Jicky Guerlain Rose Barbare Nobile 1942 Ponte Vecchio W Serge Lutens Chergui Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Rance 1795 Pauline Puredistance Opardu Penhaligon`s Violetta Guerlain Cruel Gardenia By Kilian Back to Black Caron Aimez - Moi