Designeri » R S » Oriental Vanilat « Grupuri

Un Bois Vanille Serge Lutens de dama

Un Bois Vanille Serge Lutens de dama

acorduri de cocos
Un Bois Vanille Serge Lutens de dama Imagini

Un Bois Vanille de Serge Lutens este un parfum Oriental Vanilat de dama. Un Bois Vanille a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta lemn de santal, lemn dulce negru, lapte de cocos, ceara de albine, migdale amare, mosc, vanilie, rasina benzoica, lemn de guaiac si boabe de tonka.

lemn de santal lemn dulce negru lapte de cocos ceara de albine migdale amare mosc vanilie rasina benzoica lemn de guaiac boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Un Bois Vanille by Serge Lutens.

Vanitas

Un Bois Vanille Recenziile parfumurilor

Un vanilat dulce tare si usor aspru, dar destul de delicios. Imi seamana foarte bine cu Vanitas de la Profumum Roma, si acela poate parea insuportabil de dulce. Simt si cocos si de asemenea si lemn dulce, dar vanilia este in rolul principal. Este un parfum construit special pentru cine poate purta cu usurinta parfumurile foarte dulci, altfel ar putea parea... too much.
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 8/10

eu_alin1
eu_alin1

Un parfum vanilat,ca o esenta de vanilie,dulceag si elegant.
Cocosul se simte si el foarte bine!
O prajitura olfactiva.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Un Bois Vanille fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Un Bois Vanille, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Un Bois Vanille dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Un Bois Vanille de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Datura Noir Serge Lutens Ambre Sultan Frederic Malle Carnal Flower Keiko Mecheri Attar de Roses Montale Sweet Oriental Dream By Kilian Back to Black Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Shalimar Parfum Initial Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Frederic Malle Portrait of a Lady Montale Aoud Collection - Red Aoud Juliette Has A Gun Lady Vengeance Prada Infusion d'Iris Parfumerie Generale PG08 Intrigant Patchouli Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Cartier Baiser Vole Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Montale Chocolate Greedy