Designeri » R S » Floral « Grupuri

Une Voix Noire Serge Lutens unisex

Une Voix Noire Serge Lutens unisex

Une Voix Noire de Serge Lutens este un parfum Floral unisex. Une Voix Noire a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Christopher Sheldrake. Parfumul prezinta gardenie.

gardenie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Une Voix Noire by Serge Lutens.

Une Voix Noire Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

Am pus pe mână mostra solidă fără să stiu nimic despre acest parfum şi mi s-a părut, ca primă impresie, că numele i se potriveşte foarte bine, pentru că îmi evocă o atmosferă foarte sumbră. Dupa o perioadă, m-am uitat şi la note şi nu mi-a venit să cred că e vorba de gardenie. Nici dacă fac un exercițiu de imaginație nu o simt foarte bine. Aş fi putut să jur că parfumul acesta are note bahice, poate puțină tămâie, condimente, fum...prin zona acesta mă învârteam. Nu cred că mi-a stârnit curiozitatea să mai testez şi mostra lichidă, nu e genul meu de parfum, pentru că mie personal mi-a creat o stare de indispoziţie şi m-a dus cu gândul la ... înmormântări (no offence iubitoarelor lui).

nelly_rose
nelly_rose

Testat din varianta solida.
Este uluitor de intens chiar si in aceasta varianta.
Este o gardenie cremoasa, intensa, directa care imi aduce aminte de Fracas. Cred ca are si ceva tuberoza.
Comparand-o cu Isabey Gardenia, aceasta pare ceva mai intunecata, ceva mai putin vesela.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Une Voix Noire fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Une Voix Noire, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Une Voix Noire dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Une Voix Noire de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Dia pour Femme Celine Dion Paris Nights Trance Essence Pink Kat Barbie Barbie Princess Antonio Puig Barbie Pink Yves Rocher Tendre Jasmin Serge Lutens Nuit de Cellophane Alfred Sung Always Strange Invisible Perfumes Epic Gardenia Ana Hickmann Ana Tallulah Jane Leotie Floris Gardenia