Designeri » R S » Oriental Condimentat « Grupuri

Vitriol d’œillet Serge Lutens unisex

Vitriol d’œillet Serge Lutens unisex

fin condimentat

Vitriol d’œillet de Serge Lutens este un parfum Oriental Condimentat unisex. Vitriol d’œillet a fost lansat in 2011. Parfumul prezinta nucsoara, cuisoare, piper roz, piper, ardei, garoafa, Cheiranthus, crin si ylang-ylang.

nucsoara cuisoare piper roz piper ardei garoafa Cheiranthus crin ylang-ylang

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vitriol d’œillet by Serge Lutens.

Vitriol d’œillet Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Garoafe salbatice cred ca sunt cele micute de cresc mai multe pe o tulpina,garofite am citit la fete,da,pe drydown numai asta simt iar piperul ma ineaca putin,dar nu bag toate prostiile in seama~l-am primit pe un blotter si scriu recenzia strict pe baza lui~ Vitriol a calatorit de la Iasi la Bucuresti,iar cand a intrat in sufrageria mea mi-a acoperit efectiv pana si sprayul de camera O_O superb,atat de floral condimentat iar garofitele mi-au dat simturile peste cap! Must have!

rafaela
rafaela

Inainte de toate, vreau sa va avertizez ca e un parfum din "alte timpuri", evocator de amintiri... pentru care iti trebuie o anumita stare ca sa-l apreciezi. Nu mi se pare un parfum actual, "modern".
Pe mine se simt doar cuisoarele. Daca as baga nasul in cuisoare cumparate din market si mi-as mirosi incheietura maini, nu as simti diferenta, aproape deloc.
Partea florala e omogena, neaerisita, iar garoafa, cat m-am straduit s-o simt, cat m-am fortat, cat m-am sugestionat... n-am reusit sa prind decat o aroma plapanda de garofita naturala (nu garoafa!), ca si cum ar fi venit din "cealalta camera".
In rest, aceeasi melancolie bacoviana specifica stimabilului Lutens.
Pe mine m-a obosit, dar a fost o oboseala placuta, ca o amintire frumoasa din copilarie/tinerete.
P.S.: Mi-a amintit de Donna Trussardi, cel transparent.

dona60
dona60

Un floral puternic in deschidere,apoi un cocktail usor gurmand,picant,cald,pudrat.Garoafa nu o simt in centrul compozitiei individualizata ca cea din L'Air du Temps, aici ea este prezenta intr-o haina moderna, insotita de variate note floral-picante.Modul in care evolueaza pe piele este remarcabil,se transforma ,il simt cand usor
floral-picant,cand pudrat,chiar cu miros de piele -cu toate ca nu apare in notele parfumului-,devine complex fara a coplesi simturile .Un nou favorit de la Lutens.

Parfumul reda mirosul unei garoafe picante, insa o garoafa eleganta, rotunda, nicidecum una stridenta! Simt bine pe langa garoafa si un strop de cuisoase si bineinteles, destul de mult piper negru. Garoafa mai este acompaniata discret si de alte noteflorale, insa acestea raman in plan secundar. Este cea mai frumoasa garoafa pe care am mirosit-o pana acum, tinand cont ca alte parfumuri pe aceasta tema sunt imbacsite, ori au aer acrisor pe pielea mea. Asa cum, in Bas de Soie am gasit cea mai frumoasa zambila, asa aici am gasit cea mai frumoasa garoafa!
Acest parfum este cald, suav, elegant, foarte bine construit. Siajul si persistenta sunt moderate. Nota mea: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Serge Lutens Vitriol d’œillet fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Serge Lutens Vitriol d’œillet, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vitriol d’œillet dupa Serge Lutens. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vitriol d’œillet de Serge Lutens reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Datura Noir Hermes Elixir des Merveilles Juliette Has A Gun Lady Vengeance Prada Infusion d'Iris Serge Lutens Nuit de Cellophane By Kilian Back to Black Caron Aimez - Moi The Different Company Sublime Balkiss Serge Lutens Chergui Robert Piguet Visa 2007 Hermes L’Ambre des Merveilles Christian Dior Dune Cartier Baiser Vole Gucci Gucci Rush Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Serge Lutens Un Bois Vanille Guerlain Mon Precieux Nectar Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense