Designeri » R S » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Zen Shiseido de dama

Zen Shiseido de dama

Zen Shiseido de dama Imagini Zen Shiseido de dama Imagini Zen Shiseido de dama Imagini Zen Shiseido de dama Imagini

Zen de Shiseido este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Zen a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt grapefruit, bergamot, portocala, ananas si trandafir; notele de mijloc sunt frezie, gardenie, violeta, lacramioare, zambila, lotus si mar rosu; Notele de baza sunt paciuli, cedru, tamaie, ambra si mosc.

grapefruit bergamot portocala ananas trandafir

frezie gardenie violeta lacramioare zambila lotus mar rosu

paciuli cedru tamaie ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Zen by Shiseido.

Rouge
So Elixir Eau de Parfum
Omnia Amethyste

Zen Recenziile parfumurilor

Exquisite
Exquisite

Un parfum foarte echilibrat, foarte plăcut...îl asociezi imediat cu fericirea,deci numele i se potrivește perfect.
Mult prea discret. Siaj slab.

maeda
maeda

Zen este un parfum extrem de vesel, de proaspat... Incepe fructat, dulce - acrisor, cu ananas, ceva citrice, apoi apar notele florale. Este un parfum frumos, care transmite bucurie si o stare de bine... din pacate longevitatea este extrem de redusa, pe mine cel putin.

Addict
Addict

Este un parfum floral-lemnos mai mult,deși are și citrice,dar acestea sunt așa de bine "împletite" cu restul,încat nu le percepi ca atare(sau nu foarte clar).De altfel,un aspect mai rar întalnit,la acest parfum diferența dintre notele de varf și cele de bază este foarte mică,ceea ce nu e rău deloc,pentru că această EDP induce o "stare de bine" permanentă!...Cred că "acționează" asupra psihicului la un nivel mai profund...Are un nume potrivit,cu siguranță...și pt.mine "împarte" locul 1 împreună cu alte două ...!

Este un floral destul de bun, un amestec foarte echilibrat de frezie, gardenie, lacramioare, lotus, toate pe o baza usor ambrata si cu un strop de paciuli. Nu este ceva iesit din comun, este un floral destul de onisnuit, potrivit pentru zilele de primavara. Este un parfum cuminte, de zi cu zi, pentru birou. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

lauran
lauran

Pentru mine e parfumul perfect. Un echilibru perfect intr note, stari. Miroase curat, usor dulce, usor acru, usor noi, usor masculin, usor pudrat. Il ador, este parfumul meu.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Shiseido Zen fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Shiseido Zen, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Zen dupa Shiseido. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Zen de Shiseido reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Lacoste Lacoste Pour Femme Sarah Jessica Parker Lovely Bottega Veneta Bottega Veneta Cartier La Panthere DSQUARED² She Wood Velvet Forest Wood Moschino Couture! Christian Dior Dune Prada Infusion d'Iris Thierry Mugler Alien Essence Absolue Serge Lutens Datura Noir Yves Rocher So Elixir Eau de Parfum Lalique Encre Noire Pour Elle Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Chanel Coco Mademoiselle Sarah Jessica Parker Covet La Prairie Midnight Rain Cartier Baiser Vole Calvin Klein Obsession