Designeri » R S » Floral Fructat « Grupuri

Zen Eau de Parfum Shiseido de dama

Zen Eau de Parfum Shiseido de dama

tuberoza

Zen Eau de Parfum de Shiseido este un parfum Floral Fructat de dama. Zen Eau de Parfum a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt lamaie verde, citrice, frezie si lacramioare; notele de mijloc sunt iasomie, tuberoza, lotus, trandafir, floare de migdal si mimoza; Notele de baza sunt mosc, cedru de Virginia si ambra.

lamaie verde citrice frezie lacramioare

iasomie tuberoza lotus trandafir floare de migdal mimoza

mosc cedru de Virginia ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Zen Eau de Parfum by Shiseido.

Zen Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Spre deosebire de "Zen Sun",un fructat-floral spumos și vesel,parfumul de față este un citric-floral-ușor pudrat.
Nimic din debutul său extrem de acid (datorită citricelor) nu te lasă să bănuiești ce va fi în final.
Notele acide se ascund destul de repede în spatele florilor,mai bine reprezentate de trandafir,lotus și mimoză...dar chiar și acestea se recunosc greu,întrucat mijlocul floral al parfumului este relativ omogen.
Trebuie să aștepți ceva timp pentru ca parfumul să evoluze spre latura sa floral-pudrată din final,latură care se datorează notelor de mosc și cedru(nu simt ambra).
Din fericire,fiind un parfum de vară,nota pudrată este extrem de fină și de elegantă (eu nesuportand pudratele intense).
Din nefericire,frumusețea dezvăluită în final se estompează treptat și parfumul devine un skin-scent.
Dar eu îl voi folosi la vară...deci va fi OK!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Shiseido Zen Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Shiseido Zen Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Zen Eau de Parfum dupa Shiseido. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Zen Eau de Parfum de Shiseido reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Gianfranco Ferre GF Ferre Lei-Her Christian Lacroix Bazar Summer Fragrance New Puma Woman Love Passport Rosy Sky Trance Essence Whyte Rabbit Rampage Blue Eyes Bruno Banani About Women Hugo Boss Boss Orange Celebration of Happiness Gres Mythos Hommage a Greta Garbo Rasasi Cherish InStyle Sex In The City Lust Zara Zara Girl