Designeri » R S » Floral Fructat « Grupuri

Zen Sun Shiseido de dama

Avut: 2 Vreau: 1

tropical
Zen Sun Shiseido de dama Videouri
Zen Sun Shiseido de dama Imagini Zen Sun Shiseido de dama Imagini Zen Sun Shiseido de dama Imagini Zen Sun Shiseido de dama Imagini

Zen Sun de Shiseido este un parfum Floral Fructat de dama. Zen Sun a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt bergamot, grapefruit, piersica, coacaze negre, lamaie, lamaie si mango; notele de mijloc sunt gardenie, trandafir albastru, lotus, lacramioare si floare de cires; Notele de baza sunt ambra, zmeura si lemn de santal.

bergamot grapefruit piersica coacaze negre lamaie lamaie mango

gardenie trandafir albastru lotus lacramioare floare de cires

ambra zmeura lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Zen Sun by Shiseido.

Zen Sun Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Ce reusita parfumistica. Debuteaza extrem de citric. Aproape acid. Simt nespus de multa lamaie si ceva flori de lamaie sau poate de cires. Este un debut intepator, dar dureaza atat de putin. Savoarea lui apare cateva minute mai tarziu. Este unul dintre parfumurile luminoase ca o zi de primavara. EXACT! O zi de primavara cu multi pomi insoriti. Racoroasa si luminoasa...si colorata. Apoi apar fructele, dar cred ca fruntas este mango. Mie imi place la nebunie acest fruct si in acest parfum ii gasesc savoarea redata perfect. Parca e luat din salata de fructe si savurat indelung. Simt o ambra usoara...nu face decat sa il incalzeasca putin. Ramane in plan secund.
Este primul parfum floral-fructat care imi spune ceva. Acel ceva de care, cred eu, are nevoie ORICE parfum...amprenta, amintire, semnatura...
Purtatoarea: nu o pot descrie. Cu siguranta puteti incerca si pe rochitele fetitelor voastre. Eu o voi face cu siguranta! Este destul de copilaros, dar nu neaparat pretabil doar la fetite. Ci mai degraba la persoane ZEN, luminoase si optimiste.
Locatia: de preferat primavara, in fiecare zi pentru buna-dispozitie!

Addict
Addict

"Zen Sun" este copilul jucăuș al seriei...și cat îl iubesc!
Un blond zulufat care "aruncă" spre mine mai întai cu citrice îndulcite de piersică și mango.Se joacă așa cu mine,și,deși nu m-a supărat,se hotărăște să-mi dăruiască,razand,cateva flori! Ce să mai simt,după puzderia de fructe? Poate trandafirul și delicata lăcrămioară...
Nedumerit de reacția mea,"zulufatul" devine serios și-mi arată cămășuța de santal și ambră...dar el este un poznaș care,în final,își va îmbiba cămăsuța în suc de zmeură!
Zemos și delicios,unul din cele mai reușite parfumuri fructat-florale,care păstrează limita aceea fină dintre "încantător" și "debordant-grețos"!

Zen Sun by Shiseido 4.67 out of 5 based on 3 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Shiseido Zen Sun fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Shiseido Zen Sun, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Zen Sun dupa Shiseido. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Zen Sun de Shiseido reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Courreges Sweet Courreges Donna Karan DKNY Burberry Burberry Women Salvatore Ferragamo Incanto Shine Christian Dior Lily Dior Lancetti Etre Special Edition IV Mary Kay Velocity Candie`s Candie`s Luxe La Perla J`Aime Precious Edition Morgane le Fay Yellow MORE&MORE MORE&MORE Bruno Banani Scent From Hell