Designeri » R S » « Grupuri

Zen for Men Shiseido de barbati

Zen for Men Shiseido de barbati

Zen for Men Shiseido de barbati Videouri

Zen for Men de Shiseido este un parfum de barbati. Zen for Men a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt bergamot, portocala si Para; notele de mijloc sunt nucsoara, violeta si rododendron; Notele de baza sunt mosc, paciuli si pielarie.

bergamot portocala Para

nucsoara violeta rododendron

mosc paciuli pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Zen for Men by Shiseido.

Gucci Guilty Black Pour Homme

Zen for Men Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Este un parfum rafinat,citric-fructat-lemnos,al unui brand mai puțin discutat aici,dar pe care eu îl iubesc!
Debutează cu bergamotă și portocală,urmate îndeaproape de pară.Peste ele se așează,treptat,notele lemnoase,bine împletite,astfel încat eu nu le discern prea bine.
Datorită notelor incipiente,parfumul nu este "uscat",ci,dimpotrivă,se pliază minunat pe piele,este catifelat.
În final se simte binișor paciuli,după estomparea căruia apare și o notă ușoară de pielărie.
Nu este nicidecum un fresh,deși cred că va fi excelent în primăvară și în serile de vară.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Shiseido Zen for Men fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Shiseido Zen for Men, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Zen for Men dupa Shiseido. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Zen for Men de Shiseido reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup
Yves Rocher So Elixir Eau de Toilette Profumum Roma Patchouly Robert Piguet Fracas for Men Breil Milano Complicity for Her Reminiscence Patchouli pour Homme Paul Smith Paul Smith Man Boadicea the Victorious Adventuress Washington Tremlett Notting Hill Carnival Demeter Fragrance Almond Love & Toast Persimmon Plum Keiko Mecheri Bois de Santal Sweet Years Sweet Years Man