Designeri » R S » Floral Verde « Grupuri

Claudiae Sigilli de dama

Claudiae Sigilli de dama

Claudiae de Sigilli este un parfum Floral Verde de dama. Claudiae a fost lansat in anii 2000's. Creatorul acestui parfum este Enrico Buccella. Notele de varf sunt frunze de tomate si mac rosu; notele de mijloc sunt trandafir, note verzi si galbanum; Notele de baza sunt mosc si paciuli.

frunze de tomate mac rosu

trandafir note verzi galbanum

mosc paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Claudiae by Sigilli.

Claudiae Recenziile parfumurilor

Are ceva periculos in el, e un chypre verde mat, neted, direct, fara scrupule. Un Magie Noire de exemplu, regandit, revizuit, cu cateva modificari dar pastrata linia de baza. Intensitatea lui ma doboara, imi vine sa scot capul pe geam in timp ce scriu, ca apoi sa-mi afund din nou nasul in incheietura parfumata. Este foarte ierbos-aromat, poate de la coditele de tomate, un miros ca de iarba si un manunchi de flori salbatice strivite. Un paciuli teluric, cu miros energic invelit in rasini formeaza baza. Nici trandafirul nu e inofensiv, spinii ii sunt oteliti de o nota metalica, intensa. Imi place.
Claudiae evoca o frumusete nestavilita, rapitoare, il recomand cu caldura amazoanelor urbane.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Sigilli Claudiae fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Sigilli Claudiae, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Claudiae dupa Sigilli. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Claudiae de Sigilli reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Verde
Estée Lauder Private Collection Alfred Sung Sha Gai Mattiolo Be Sparkling Lancaster Sunwater Gap Heaven Aramis New West for Her Woods of Windsor Lily of the Valley Jardin de France Muguet Bill Blass Couture 8 Marilyn Miglin Pheromone Schiaparelli Dance Arrogance Jean Patou Vacances