Designeri » R S » Floral « Grupuri

Bianca Simone Cosac Profumi de dama

Bianca Simone Cosac Profumi de dama

Bianca Simone Cosac Profumi de dama Imagini Bianca Simone Cosac Profumi de dama Imagini Bianca Simone Cosac Profumi de dama Imagini Bianca Simone Cosac Profumi de dama Imagini Bianca Simone Cosac Profumi de dama Imagini Bianca Simone Cosac Profumi de dama Imagini Bianca Simone Cosac Profumi de dama Imagini

Bianca de Simone Cosac Profumi este un parfum Floral de dama. Bianca a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Sonia Constant. Nota de varf este floare de mandarin; notele de mijloc sunt iasomie, mure, violeta si gardenie; Notele de baza sunt mosc, stanjenel, ambra, smirna si cedru.

floare de mandarin

iasomie mure violeta gardenie

mosc stanjenel ambra smirna cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bianca by Simone Cosac Profumi.

Bianca Recenziile parfumurilor

Dragut flacon, frumos nume, insa din pacate parfumul e mediocru. Inceputul este cam nearmonios datorita unei suprapuneri stranii de note acrisoare cu o nota sapunoasa. Are un parcurs plin de surprize, dar asta nu ma face sa-l admir foarte mult pentru ca prefer lucrurile mai clare. Daca imi doresc azi un parfum dulce, atunci sa fie dulce, sau daca optez pentru unul floral sa stiu ca imi da flori si micile artificii colaterale sa nu-mi distraga prea mult atentia. Perle di Bianca duce lipsa de echilibru, uneori insista cu o latura orientala grea, foarte dulceaga si plina de rasini, ca apoi sa se reintoarca de unde a pornit, la fructele zemoase. Are un usor iz ca de frizerie care ma deranjeaza cel mai tare. Cred ca se puteau face trei parfumuri diferite din notele lui.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Simone Cosac Profumi Bianca fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Simone Cosac Profumi Bianca, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bianca dupa Simone Cosac Profumi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bianca de Simone Cosac Profumi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Estée Lauder Dazzling Gold Carla Fracci Giselle Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir Leonard Nuit Fabuleuse Molinard 160 DSH Perfumes la Rose Fleurette (Rose No. 2) Parfum d`Empire 3 Fleurs Susanne Lang Lotus Blossom REN Rosa Maya Jalaine Gardenia Henri Bendel Rose Petals Profumi di Pantelleria Tanit