Designeri » R S » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Coeur de Noisette Sinfonia di Note de dama

Coeur de Noisette Sinfonia di Note de dama

nuci
acorduri de cocos

Coeur de Noisette de Sinfonia di Note este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Coeur de Noisette a fost lansat in anii 2000's. Notele de varf sunt nuca de cocos si note fructate; notele de mijloc sunt alune si note florale; Notele de baza sunt ambra, condimente si note lemnoase.

nuca de cocos note fructate

alune note florale

ambra condimente note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Coeur de Noisette by Sinfonia di Note.

Coeur de Noisette Recenziile parfumurilor

Nu ma mai repet, stiti cat imi plac aromele gurmande :))). Pun Praliné de Santal PG pe primul loc, Jeux de Peau Lutens pe doi, Lira Casamorati pe trei. Pe astea nu mi le clinteste nimeni si nimic. Dar tot ramane un sambure de curiozitate si n-am liniste daca nu incerc si altceva ca sa stiu ca n-am pierdut nimic.

SdN Coeur de Noisette promitea incepand de la nume si pana la notele oficiale. Doar ca, in realitate ia alunele de unde nu-s! Habar n-am de ce l-or fi numind astfel cand parfumul miroase de fapt a turta dulce...Nu suna mai bine Lebkuchen? Hm, daca ma gandesc mai bine, nu :)))).

Oricum, mirosul nu e nici pe departe de alune si nuci prajite si parfumate, ci cum spuneam, de turta dulce. O pituta din miere condimentata cu nuscoara, ghimbir, suc de lamaie si multa scortisoara, glazurata la urma cu zahar. Parfumul e desigur dulce si foarte adaptabil sarbatorilor de iarna. De purtat exclusiv cand vine Mos Craciun sau cand citesti copilului povestea lui Hansel si Gretel la gura sobei, pentru ca atmosfera de basm sa fie completa.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Sinfonia di Note Coeur de Noisette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Sinfonia di Note Coeur de Noisette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Coeur de Noisette dupa Sinfonia di Note. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Coeur de Noisette de Sinfonia di Note reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Fructat Gurmand
Nina Ricci Les Belles de Ricci Amour d`Amandier Kylie Minogue Sweet Darling Pilar & Lucy To Twirl All Girly Victoria`s Secret Berry Kiss Nina Ricci Le Paradis de Nina Lancome Chrysalide Now or Never Corine de Farme M'zelle Vanille Fruits Rouges Amway Anticipate Payard Lychee Mousse Cacharel Amor Amor Absolu Nicolai Parfumeur Createur Balkis Ramon Molvizar Art & Silver & Perfume