Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Maroussia Slava Zaitsev de dama

Maroussia Slava Zaitsev de dama

Maroussia Slava Zaitsev de dama Imagini

Maroussia de Slava Zaitsev este un parfum Oriental Floral de dama. Maroussia a fost lansat in 1992. Notele de varf sunt aldehide, floare de portocal, piersica si bergamot; notele de mijloc sunt garoafa, tuberoza, stanjenel, orhidee, iasomie, heliotrop, ylang-ylang, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, ambra, mosc, rasina benzoica, zibeta, vanilie si cedru.

aldehide floare de portocal piersica bergamot

garoafa tuberoza stanjenel orhidee iasomie heliotrop ylang-ylang lacramioare trandafir

lemn de santal boabe de tonka ambra mosc rasina benzoica zibeta vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Maroussia by Slava Zaitsev.

Maroussia Recenziile parfumurilor

kristinuta80
kristinuta80

Am cumparat acest parfum fara sa il testez, in urma recenziilor de pe acest site - mare gresala! Nu am avut niciodata un parfum care sa imi displaca atat de mult ca acesta. Este extraordinar de tare si, chiar daca mie imi plac parfumurile tari, acesta este apasator si imi produce greata instantaneu. Desigur, parerile vor fi intotdeauna impartite in ceea ce priveste parfumurile, insa, citind doar de bine de acest parfum , m-am gandit ca trebuie sa il am. Nu voi mai repeta gresala.

Roparfumuri
Roparfumuri

Daca la inceput are un miros poate prea puternic, unde recunosc bergamota, dar si o baza "sapunoasa", treptat parfumul se transforma de la "puturoasa" zibeta la o baza calma, cremoasa si dulceaga, unde recunosc predominant o combinatie scortisoara, garofita/ tuberoza, extrem de placuta si echilibrata !
Asadar, o supriza extraordinara acest Maroussia ; va ramane un parfum "de avut" pentru mine!

angelina13
angelina13

Am luat si eu acest parfum dar la o cantitate destul de mica( 15 ml) mai mult din curiozitate.Cum spune si Liviu dupa primul puf care debuteaza cu un miros aromat, vine din urma acel miros animalic de care ma temeam de fiecare data cand vedem zibeta in compozitia parfumului care e destul de pronuntat.Dupa un timp devine o idee mai cremos si dulceag si incepe sa-mi placa.Asa ca in ziua cand ma vreau sa-l folosesc ma dau cu el cu jumatate de ora inainte sa plec din casa cand incepe sa dispara acea aroma animalica.

Liviu
Liviu

Wow! In studentia mea am luat contact prima data cu acest parfum de la niste studente rusoaice. Un parfum dulce dar nu gretzos, puternic plin de extracte de animale, oriental pana la ultima boare. L-am regasit pe un site de comert on-line! Mirosul e acelasi dar mult mai slab. Nu mai scrie in rusa pe ambalaj si pe cutie ne informeaza ca renumita creatie a lui Slava Zaitsev apartine lui L'Oreal.
Deci parfumul debuteaza cu un miros de cofetarie, scortisoara si cuisoare care dispare in 10 minute lasand loc unor extracte animale zibeta in special. Moscul exista dar evolueaza ulterior. Apoi totul se transforma in cel mai frumos parfum oriental in care santalul cu vanilia se intrepatrund. Toate aceste mirosuri sunt insotite tot timpul de o dulceata aparte. Aduce a Dolce Vita dar e mai slab si placut.
Chiar si fara puterea parfumului cunoscut in studentie este extrem de placut. E genul de parfum pe care ai vrea sa-l simti tot timpul in nari. Dupa cateva ore devine discret si ramane asa pana a 2-a zi.
Oricum a facut furori, cred ca a fost parfumul care a starnit cele mai multe aprecieri. Intr-o mare de parfumuri frantuzesti, Zaitsev straluceste. Si totul la pret de dumping!

Maroussia by Slava Zaitsev 3.29 out of 5 based on 14 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Slava Zaitsev Maroussia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Slava Zaitsev Maroussia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Maroussia dupa Slava Zaitsev. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Maroussia de Slava Zaitsev reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Elie Saab Le Parfum John Galliano John Galliano Chopard Casmir Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Ajmal Wisal Lalique Lalique Le Parfum Christian Dior Dune Jean Paul Gaultier Classique Jimmy Choo Jimmy Choo Chloe L`Eau de Chloe Estée Lauder Youth-Dew Yves Saint Laurent Belle d`Opium Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Lancome Poeme Dolce&Gabbana D&G Cerruti 1881 Christian Dior Hypnotic Poison Chloe Love Eau Intense Ajmal Sacrifice for Her