Designeri » R S » Oriental « Grupuri

Nur SoOud de dama

Nur SoOud de dama

ierbos

Nur de SoOud este un parfum Oriental de dama. Creatorul acestui parfum este Stéphane Humbert Lucas. Parfumul prezinta pelin, tamaie, lamaie de Amalfi, musetel, cedru de Virginia, caisa, radacina de stanjenel, mosc, ambra, pielarie si vanilie.

pelin tamaie lamaie de Amalfi musetel cedru de Virginia caisa radacina de stanjenel mosc ambra pielarie vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Nur by SoOud.

Nur Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Testez acum varianta nektar si nu pot spune decat: waw!
Debutul e aproape gurmand, aducand in prim plan un zahar caramelizat ce m-a facut initial sa cred ca miros inca o dulcegarie siropoasa. Dar nu, nici vorba de asa ceva! In cateva minute explodeaza cel mai autentic miros de caisa intalnit in parfum, atat de frumos si expresiv incat am crezut ca s-a schimbat anotimpul si fructele trebuiesc culese!
Aceasta combinatie, alaturi de pelin care ii taie din dulceata si pe care am ajuns sa-l apreciez foarte mult intr-un parfum, impreuna cu o tamaie extrem de fina si o nota de pielarie moale si catifelata, au ca rezultat un parfum pe care am sa-l descriu intr-un singur cuvant: senzual!
E frumos! E foarte frumos! Calitati tehnice foarte bune.
Nota mea 10/10.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre SoOud Nur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre SoOud Nur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Nur dupa SoOud. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Nur de SoOud reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Oil Fiction WIDIAN IV Puredistance Opardu Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Puredistance White Xerjoff Dhajala Sospiro Perfumes Opera Serge Lutens Chergui Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Keiko Mecheri Attar de Roses Guerlain Mon Exclusif Tom Ford Noir de Noir J.F. Schwarzlose Berlin Trance Amouage Sunshine Men Boadicea the Victorious Torc Oud Sospiro Perfumes Laylati Sospiro Perfumes Accento J.F. Schwarzlose Berlin Leder 6 Juliette Has A Gun Moon Dance Sospiro Perfumes Erba Pura