Designeri » R S » Oriental « Grupuri

Nur SoOud de dama

Nur SoOud de dama

ierbos

Nur de SoOud este un parfum Oriental de dama. Creatorul acestui parfum este Stéphane Humbert Lucas. Parfumul prezinta pelin, tamaie, lamaie de Amalfi, musetel, cedru de Virginia, caisa, radacina de stanjenel, mosc, ambra, pielarie si vanilie.

pelin tamaie lamaie de Amalfi musetel cedru de Virginia caisa radacina de stanjenel mosc ambra pielarie vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Nur by SoOud.

Nur Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Testez acum varianta nektar si nu pot spune decat: waw!
Debutul e aproape gurmand, aducand in prim plan un zahar caramelizat ce m-a facut initial sa cred ca miros inca o dulcegarie siropoasa. Dar nu, nici vorba de asa ceva! In cateva minute explodeaza cel mai autentic miros de caisa intalnit in parfum, atat de frumos si expresiv incat am crezut ca s-a schimbat anotimpul si fructele trebuiesc culese!
Aceasta combinatie, alaturi de pelin care ii taie din dulceata si pe care am ajuns sa-l apreciez foarte mult intr-un parfum, impreuna cu o tamaie extrem de fina si o nota de pielarie moale si catifelata, au ca rezultat un parfum pe care am sa-l descriu intr-un singur cuvant: senzual!
E frumos! E foarte frumos! Calitati tehnice foarte bune.
Nota mea 10/10.

Nur by SoOud 3.71 out of 5 based on 7 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre SoOud Nur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre SoOud Nur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Nur dupa SoOud. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Nur de SoOud reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Oil Fiction Keiko Mecheri Attar de Roses Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige WIDIAN IV Byredo Bal d'Afrique Puredistance Opardu J.F. Schwarzlose Berlin Trance Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Puredistance White Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Xerjoff Dhajala J.F. Schwarzlose Berlin Fetisch Serge Lutens Chergui Sospiro Perfumes Erba Pura Guerlain Mon Exclusif Xerjoff Bouquet Ideale Salvatore Ferragamo Golden Acacia Carner Barcelona Cuirs Memo Lalibela Panouge Isabey Fleur Nocturne