Designeri » R S » Oriental Vanilat « Grupuri

Ouris SoOud de dama

Ouris SoOud de dama

Ouris de SoOud este un parfum Oriental Vanilat de dama. Creatorul acestui parfum este Stéphane Humbert Lucas. Parfumul prezinta stanjenel, iasomie, lemn de santal, cedru de Virginia, boabe de tonka, vanilie, piersica, migdale, coacaze negre, prune, miere alba si galbenele.

stanjenel iasomie lemn de santal cedru de Virginia boabe de tonka vanilie piersica migdale coacaze negre prune miere alba galbenele

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ouris by SoOud.

Ouris Recenziile parfumurilor

Parfumul asta imi demonstreaza a nu stiu cata oara ca daca testez doar ceea ce cred ca e pe gustul meu pierd enorm din sansele de a da peste ceva interesant si din alt registru. N-am dat atentie acestui brand pe considerentul ca or fi toate cu mult lemn e agar, daca si numele companiei contine cuvantul "oud". Ce greseala! Noroc ca cineva drag s-a gandit ca o sa-mi placa si mi-a trimis o mostra care mi-a deschis imediat ochii si apetitul pentru casa SoOud!

Acesta nu contine oud. Este construit din doua parti: una fructata la inceput, cealalta florala mai incolo. In debut mi-a amintit un pic de un parfum tare drag pe care l-am purtat in facultate si din care azi am inca o miniatura, Ame Toscane de Isabel Derroisné. Dar este mult mai intens si mai natural.

Se deschide foarte fructat cu coacaze negre, cu aroma de sirop acrisor, fiind si unica doza fresh in acest amestec. Apoi parfumul trece de la faza jucausa si tra la la la femme fatale cand apare o pruna apetisanta, foarte frumos redata din fericire, asta poate pentru ca aici lipseste paciuliul cu care apare de obicei si nu fac acel duet "dark" ca-n alte parti, plus piersica dulce.

Si asa…incet incet si fructele se atenueaza lasand in urma lor doar o amintire dulce prinsa acum in bratele calde si protectoare ale notelor de baza dulci-lemnoase. Poate mai mult dulci decat lemnoase, caci vanilia este subliniata de migdale iar santalul e solitar, dar fac casa buna. Florile nu se simt deloc si nu ma deranjeaza si nici nu mi-l pot imagina mai floral, nu-i lipesc deloc.

Este un parfum care surprinde, pentru ca se schimba remarcabil de mult de la un capat la celalalt si fiecare etapa a sa este ca un nou capitol dintr-o carte. De persistenta si siaj nu mai vorbesc, sunt asa cum trebuie. Ouris are de la mine 5 stele.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre SoOud Ouris fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre SoOud Ouris, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ouris dupa SoOud. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ouris de SoOud reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Vanilat
Comptoir Sud Pacifique Coco Extreme Kimora Lee Simmons Baby Phat Golden Goddess L`Erbolario Mandorla Annick Goutal Vanille Exquise L`Artisan Parfumeur Havana Vanille Keep Lucky Eau Envoutante Pour L`Amour Demeter Fragrance Marshmallow Roxana Illuminated Perfume Chocolate: Figure 2: Cerise Christina Aguilera X Pose Desire M. Micallef Vanille Aoud Laurence Dumont Vanille Patchouli Jeanne Arthes Cassandra Blanc