Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

01 Le Maroc Pour Elle Tauer Perfumes de dama

01 Le Maroc Pour Elle Tauer Perfumes de dama

01 Le Maroc Pour Elle Tauer Perfumes de dama Imagini 01 Le Maroc Pour Elle Tauer Perfumes de dama Imagini 01 Le Maroc Pour Elle Tauer Perfumes de dama Imagini 01 Le Maroc Pour Elle Tauer Perfumes de dama Imagini 01 Le Maroc Pour Elle Tauer Perfumes de dama Imagini

01 Le Maroc Pour Elle de Tauer Perfumes este un parfum Oriental Floral de dama. 01 Le Maroc Pour Elle a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Andy Tauer. Notele de varf sunt mandarina si lavanda; notele de mijloc sunt trandafir marocan si iasomie; Notele de baza sunt cedru de Atlas, lemn de santal, paciuli si rasina de lemn.

mandarina lavanda

trandafir marocan iasomie

cedru de Atlas lemn de santal paciuli rasina de lemn

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 01 Le Maroc Pour Elle by Tauer Perfumes.

01 Le Maroc Pour Elle Recenziile parfumurilor

marmar
marmar

Hm, ce frumos ! Original ,nu știi ce este la primul puf ,misterios si feminin ,vei fi adulmecată si întrebata ce porți ,cu siguranța ! Eu nu m- am putut opri in a mirosi si iarăși mirosi si mina (proprie)si sticluta ... Așa frumos!!! M-a lăsat fără cuvinte Mr Tauer si ii mulțumesc . Si după ce am fost înnebunită de arome ,apare mandarina , iasomia, trandafirul , tămâia vanilata si alte esențe prețioase , ca intr- un joc de-a v-ați ascunselea . Iar premiul cel mare este Frumusețea aceasta de nota 10 !

dana22
dana22

Experiment reusit...mix de condimente si paciuli, ce reda fidel mirosul unui souk oriental.

catpower
catpower

Incepe in forta,cu multe multe condimente si un vag miros de urina...cel putin eu asa il simt...m-a cam speriat inceputul, dar am avut rabdare si in 10 minute s-a transformat total. Acum condimentele sunt pe plan secund si cel mai bine simt florile...iasomie in primul rand, lavanda si un trandafir timid, indulcite cu ceva santal si mai simt si o tamaie dulce. Imi aduce extraordinar de bine aminte de betisoarele parfumate de iasomie, dar imi place...un parfum perfect pentru o hippie chick!

Este un oriental autentic, plin de mirodenii, condimente, note lemnoase, uleiuri, peste care se aseaza gratioase lavanda si trandafirul. Are si acesta aerul pamantos, specifc parfumurilor lui Tauer si, desi este spicy in adevaratul sens al cuvantului, are si o latura suava, care-i da distinctie. Parfumul imi pare extraordinar de frumos, desi nu este foarte usor de purtat, insa eu l-as purta cu mare drag, pentru a ma simti o cadana :) Siaj si persistenta foarte bune. Nota mea: 9/10

Daca fac o plimbare lunga prin bazar cred ca ies mirosind a Le Maroc pour Elle. Parfumul reda exact aerul misterios si dens, plin de arome de condimente, ceaiuri dulci servite in paharele mici, uleiuri si esente, fructe uscate, betigase aprinse, dulceturi stralucitoare si intens parfumate de trandafiri si munti intregi de rahat turcesc in toate culorile curcubeului. Dar unde-i tamaia in piramida oficiala? Cred ca simt si tamaie...Portocala e dominanta, la fel si trandafirul, dar e un trandafir din zahar roz bombon. Sunt greu de decodat restul notelor, fiind foarte complex. Parfumul este un haos dulce cleios, creat pentru brunetele cu plete pana-n brau, iubite patimas.
Longevitate nemuritoare, originalitate garantata. De neratat pentru o reala experienta orientala, eventual purtat cat mai lejer si la tinute albe.

01 Le Maroc Pour Elle by Tauer Perfumes 3.36 out of 5 based on 11 ratings and 5 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tauer Perfumes 01 Le Maroc Pour Elle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tauer Perfumes 01 Le Maroc Pour Elle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 01 Le Maroc Pour Elle dupa Tauer Perfumes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 01 Le Maroc Pour Elle de Tauer Perfumes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Bois 1920 Vento nel Vento Christian Dior J`Adore L`Or Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Guerlain Shalimar Parfum Initial Amouage Honour Woman Amouage Amouage Lyric Woman Chanel Coco Eau de Parfum Tom Ford Noir de Noir Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Guerlain Insolence Amouage Beloved Bois 1920 Relativamente Rosso Chanel Allure Panouge Isabey Gardenia Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Guerlain L'Instant de Guerlain Tom Ford Cafe Rose Carner Barcelona Tardes By Kilian Beyond Love