Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

06 Incense Rose Tauer Perfumes de dama

06 Incense Rose Tauer Perfumes de dama

Avut: 2 Vreau: 4

06 Incense Rose Tauer Perfumes de dama Imagini 06 Incense Rose Tauer Perfumes de dama Imagini 06 Incense Rose Tauer Perfumes de dama Imagini 06 Incense Rose Tauer Perfumes de dama Imagini

06 Incense Rose de Tauer Perfumes este un parfum Oriental Floral de dama. 06 Incense Rose a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Andy Tauer. Notele de varf sunt clementina, bergamot, cardamom si trabdafir bulgaresc; notele de mijloc sunt radacina de stanjenel si Castoreum; Notele de baza sunt labdanum, paciuli, cedru de Texas, vetiver, tamaie, rasini si smirna.

clementina bergamot cardamom trabdafir bulgaresc

radacina de stanjenel Castoreum

labdanum paciuli cedru de Texas vetiver tamaie rasini smirna

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 06 Incense Rose by Tauer Perfumes.

06 Incense Rose Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

De ce nu ma dau in vant după acest parfum? In prima faza debutează cu un trandafir acompaniat de rasini. Multe. Din ce in ce mai multe. Deja sunt atat de multe incat a mai rămas doar o urma de trandafir. Miroase a biserica. A tămâie. Imi aminteste de zilele in care bunica mea dădea ture prin casa cu tămâie aprinsa. Nu pot spune ca nu e frumos, dar nu e un parfum pe care sa-l port. Cum spunea si Hertha..."este pentru stari meditative" Cred ca a găsit cea mai potrivita formula pentru a-l descrie. Nu cred ca ar face nici ravagii, nici nu ar primi complimente prea multe.
Purtatoarea: poate l-as gasi potrivit mai degraba unui purtător. Cred ca tămâia aceea se aseaza bine pe o piele cu mai mult testosteron. In orice caz, este pentru cineva classy.
Locatia: locurile cu mult fum , lumini albastre si muzica la maxim. Poate asa se mai temperează

Adelinasworld
Adelinasworld

Am descoperit in acest parfum magia Orientului. Imaginea pe care mi-o evoca Incense Rose este aceea a ritualului pregatirii nuntii unei frumoase musulmane. Baile abunda de petale de trandafir, in jurul lor este arsa tamaie, maini pricepute ung cu ulei trupul frumoasei mirese, mainile ii sunt tatuate cu henna... Aerul a devenit incarcat de fum si trandafiri uscati.

Incense Rose nu e doar un parfum...e bogatie, mister si emotie impletite iscusit si ascunse printre note. Cel mai bine simt tamaia si trandafirul, acesta din urma isi face aparitia sporadic, invitand la mai mult. Paciuli este redat frumos, iar condimentele sporesc senzatia ca te afli printre femei invesmantate in valuri. Persistenta este foarte buna, siajul este deasemenea de exceptie.

OOaaauuuu!! Un trandafir extrem de spicy, interesant, cu condimente, rasini si bineinteles...tamaie.
Cand imi miros incheietura ma simt in Orient, cadana, dansand lasciv pentru sultan:) Serios vorbind, parfumul este extrem de interesant, cu siaj ametitor si persistenta maxima! Mi-l doresc!
Nota mea: 10/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tauer Perfumes 06 Incense Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tauer Perfumes 06 Incense Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 06 Incense Rose dupa Tauer Perfumes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 06 Incense Rose de Tauer Perfumes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance I Frederic Malle Musc Ravageur Parfum d`Empire Cuir Ottoman By Kilian Back to Black Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Tauer Perfumes 08 Une Rose Chypree Tauer Perfumes Pentachords White Lorenzo Villoresi Teint de Neige MDCI Parfums La Belle Helene Juliette Has A Gun Lady Vengeance Keiko Mecheri Loukhoum Frederic Malle En Passant Robert Piguet Fracas Boucheron Boucheron Frederic Malle Lipstick Rose Puredistance Opardu Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Amouage The Library Collection Opus III Serge Lutens Ambre Sultan Tauer Perfumes 04 Reverie au Jardin